آزمایشگاه تشخیص ویروس کرونا در اسفراین ایجاد می‌شود

[ad_1]

طاهر رستمی روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این میزان کمک پس از انتقاد شدید استاندار خراسان شمالی در باره عمل نکردن صنایع  استان به مسوولیت اجتماعی خود در مقابله با شیوع ویروس کرونا انجام شد.

وی گفت: مجتمع صنعتی فولاد اسفراین علاوه بر این میزان کمک، حقوق یک ماه از کارکنانش را برای راه‌اندازی آزمایشگاه تشخیص ویروس کرونا اهدا کرده است.

فرماندار اسفراین اظهار داشت: این مجتمع پیش از این هم، ۷۰۰ میلیون ریال به ستاد مقابله باکرونا در استان کمک کرده بود.

رستمی افزود: این آزمایشگاه تا پایان هفته آینده راه‌اندازی خواهد شد.

وی گفت: نیروهای آزمایشگاه در روزهای آینده آموزش های لازم را فرا می گیرند و کار تجهیز آزمایشگاه هم از سوی مجتمع صنعتی فولاد اسفراین انجام می‌شود.

افزایش کمک صنایع به ۵ میلیارد ریال

رستمی افزود:  شرکت آذین فورج اسفراین هم در چند مرحله یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال و فولاد کیمیای صبا، دیگر شرکت خصوصی این شهرستان هم ۷۱۰ میلیون ریال برای خرید لوازم پیشگیری از  کرونا کمک کرده است.

وی گفت: در مجموع صنایع شهرستان تاکنون پنج میلیارد ریال برای مقابله با شیوع ویروس کرونا کمک کرده اند و مذاکراتی نیز با شرکت لوله گستر  اسفراین برای کمک در این زمینه انجام شده است.

وی از کمک و حمایت استاندار خراسان، خیران و صنایع شهرستان برای تامین نیازمندی های پزشکی شهرستان اسفراین در بحث کرونا قدردانی کرد و افزود: مجمع خیران سلامت همچنان پذیرای کمک افراد نیکوکار و صنایع است.

استاندار خراسان شمالی یکشنبه ۱۷ فروردین در نشست ستاد مبارزه با کرونای استان، با انتقاد شدید از بی مسوولیتی صنایع بزرگ این استان، از جمله مجتمع پتروشیمی خراسان، گفته بود که این واحدهای بزرگ صنعتی، علیرغم سود سرشاری که حاصل می کنند، هیچ منفعتی برای این خطه نداشته و به درد استان نمی خورند.

شهرستان ۱۲۰ هزار نفری اسفراین در ۶۰ کیلومتری جنوب شرقی بجنورد قرار دارد که با دارا بودن دو صنعت بزرگ فولاد و لوله گستر و صنایع پایین دیت آن، قطب صنعتی خراسان شمالی است.
 

[ad_2]

Source link