آزمون استخدامی آموزشیاران نهضت سوادآموزی موعد مقرر برگزار می‌شود

[ad_1]

«احمدحسین فلاحی» در تشریح جلسه امروز یکشنبه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اظهار داشت: در جلسه امروز کمیسیون که با حضور «محسن حاجی‌میرزایی» وزیر آموزش و پرورش و شورای معاونان این وزارتخانه در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، مسائل و مشکلات حوزه آموزش و پرورش مورد بررسی قرار گرفت.

سخنگوی کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی افزود: در ابتدای جلسه، اعضای کمیسیون دغدغه‌های خود را در حوزه‌های مختلف بیان کردند و سپس وزیر آموزش و پرورش نسبت به برخی از این دغدغه‌ها پاسخ‌هایی ارائه کرد.

فلاحی، میزان تحقق سند تحول بنیادین آموزش و پرورش را از دغدغه‌های اعضای کمیسیون آموزش مجلس خواند و خاطرنشان کرد: توجه به دانشگاه فرهنگیان، اعمال مدرک دوم فرهنگیان، تعویق کنکور ۹۹ و تحقق عدالت آموزشی از جمله مواردی بود که نمایندگان در این نشست بر آن تأکید کردند.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس یادآور شد: پرهیز از سیاست‌زدگی در آموزش و پرورش، سیر صعودی مدارس غیرانتفاعی و مساله تعارض منافع در مدیریت مدارس غیرانتفاعی نیز از دیگر مسائلی بود که نمایندگان درباره به آن تذکر دادند.

فلاحی توجه به موضوع همسان‌سازی حقوق شاغلان و بازنشستگان، رتبه‌بندی معلمان، ساده‌سازی و قابل فهم شدن کتب درسی و لزوم توجه به راه‌اندازی انجمن اسلامی دانش‌آموزی را از جمله موارد مطرح شده در جلسه امروز کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس دانست.

وی خاطرنشان کرد: لزوم توجه به موضوع ترک تحصیل دانش‌آموزان و اختصاص بودجه مناسب به آموزش و پرورش از دیگر مواردی بود که در جلسه امروز کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس مورد تاکید اعضا قرار گرفت.

این نماینده مجلس تصریح کرد: درباره مساله جذب نیروهای نهضتی و تأخیر آزمون آنها نیز در جلسه امروز کمیسیون مباحث جدی مطرح شد و نهایتا مقرر شد با توجه به اینکه سوالات برای آزمون روز بیستم تیرماه طرح شده،  آزمون استخدامی آموزشیاران نهضت سوادآموزی حتما در تاریخ مقرر برگزار شود.

فلاحی اضافه کرد: تمهیداتی نیز برای قبولی اکثریت شرکت‌کنندگان در آزمون در نظر گرفته شده است که ضمن اینکه افراد پذیرفته نشده در آزمون نیز به جای قطع همکاری با آموزش و پرورش می‌توانند به صورت حق‌التدریس به‌کار خود ادامه دهند.

[ad_2]

Source link