آسفالت راه روستای عنبران آستارا آغاز شد

[ad_1]

نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی روز پنجشنبه در بازدید از عملیات آسفالت راه روستای عنبران این شهرستان گفت: با استفاده از کارخانه آسفالت، راه روستا از میدان اصلی تا جاده کمربندی آسفالت می شود و به زودی راه روستاهای هودول، قره سو و ویرمونی به عباس آباد نیز آسفالت خواهد شد.

غلامرضا مرحبا ادامه داد: روستای عنبران با سه هزار نفر جمعیت از بزرگترین روستاهای آستاراست و با جاذبه های طبیعی، همواره مورد توجه گردشگران بوده و توسعه آن در دستور کار است.

نماینده آستارا گفت: روستاهای عنبران و ویرمونی به لحاظ جمعیت و وسعت، قابلیت تبدیل به شهر را دارند و در این راستا مطالعات کارشناسی خواهد شد و باید از ظرفیت روستاها برای توسعه همه جانبه استفاده شود.

او یادآور شد: با وجود قابلیت روستاها برای اجرای طرح های گردشگری، تاکنون از این فرصت به نحو شایسته استفاده نشده است و شوراهای اسلامی و دهیاری ‌ها با بازدید و تلاش بموقع، برای احیای این فرصت ها تلاش کنند.

توکل مافی بخشدار مرکزی آستارا هم گفت: برای آسفالت راه عنبران، ۶ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال هزینه می شود و برای توسعه راه ها و ارتقاء رفاه و دسترسی مردم به خدمات و امکانات، از توان بخش خصوصی نیز استفاده می کنیم.  

شهرستان آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت و با ۲ بخش و ۶۲ روستا در منتهی الیه غرب استان گیلان واقع شده و از ۲۵ کیلومتر راه اصلی، ۱۴۸ کیلومتر راه روستایی و ۱۵ کیلومتر بزرگراه برخوردار است.

[ad_2]

Source link