آموزش سئو – بهترین آموزش کامل سئو حرفه ای سایت [2021] – آکادمی 98

یک دیدگاه سنتی در مورد سئو این است که سئو یعنی افزایش رتبه در موتور جستجو، ولی در واقع سئو یعنی پیشی گرفتن بر رقبا و شکست دادن آنها، چرا که اگر در یک کلمه کلیدی هیچ رقیبی نداشته باشید حتی بدون رعایت قوانین سئو نیز شما همیشه رتبه 1 گوگل خواهید بود. فرض کنید شما عبارت “آموزش سئو وردپرس” را جستجو کرده اید و وارد یک سایت شده اید، این سایت هرچند محتوای یونیکی دارد و مواردی نیز در زمینه سئوی وردپرس توضیح داده است ولی بصورت کامل به این موضوع نپرداخته است و شما مجبور میشوید دوباره برگردید به گوگل و عبارت مورد نظر خود را مجددا جستجو کنید و این بار وارد سایتی میشوید که علاوه بر یونیک بودن محتوا کلیه تکنیکها و آموزشهای لازم را در زمینه سئوی وردپرس توضیح داده است، بطوریکه شما پس از مطالعه این محتوا دیگر نیازی به بازگشت و جستجو مجدد آن عبارت ندارید. و یکی از در دسترس ترین راه ها این است که کلید خود را در گوگل سرچ کنید و در بخش Searches related to on که در انتهای صفحه ی نتایج گوگل ظاهر می شود، کلیدهای مشابهی که بیشترین جستجو ار داشته اند، پیدا کنید.

فرض کنید که شما در سایت خود خدمات تولید محتوا انجام می دهید. به عنوان نمونه اگر به دنبال تولید محتوای تصویری هستید، اینستاگرام بهترین گزینه و برای به اشتراک گذاری ویدئو یوتیوب بستری مناسب می باشد. همه دنبال آخرین تغییرات و بروز رسانی های جدید گوگل هستند. همانطو رکه در قسمت قبل اشاره کردیم H1 از همه مهمتر است و به تبع هرچه اعداد بزرگتر می شوند از اهمیت آن ها برای موتورهای جستجو کاسته می شود. بنابراین به مسئله سوشیال سیگنال در رابطه با بهبود سئو سایت باید بیشتر اهمیت دارد. در دوره سئو در رابطه با این موضوع نکاتی ذکر شده است که به شما کمک میکند تا کلمات کلیدی را به درستی انتخاب کنید. اگر شما مطلب استاندارد و مفیدی بنویسید و کلید خود را درست انتخاب کرده باشید، ناخودآگاه کلید اصلی در بدنه ی محتوا ظاهر می شود. در حال حاضر در سال 2019 برخی تکنیک های سئو را باید به خوبی روی سایت خود پیاده سازی کنید. حال اگر یک سایتی توسط سایتهای زیادی معرفی شوند و از سایتهای زیادی به آن سایت لینک داده شود یعنی این سایت یک سایت معتبر و مهمی است، چرا که سایتهای زیادی آن را معرفی میکنند. همین احراز هویت برای گوگل این سیگنال را ارسال می کند که شما سایت معتبری هستید.

اما نکته ی دیگری که وجود دارد این است که برای دریافت این گواهینامه باید احراز هویت کنید. برای نوشتن این توضیح زمان مناسبی را صرف کنید زیرا نوعی سرمایه گذاری محسبو می شود. مورد اول این است که اگر از اسکیمایی مانند سوالات متداول استفاده کنید، احتمال اینکه کاربران بر روی سایت شما کلیک کنند، بیشتر خواهد شد زیرا ممکن است سوال کاربر در میان این سوالات جای گرفته باشد و با دیدن آن مطمئن می شود که در سایت شما به پاسخ خود خواهد رسید. گواهینامه ssl دقیقا همین تفاوت را در سایت ها ایجاد می کند یعنی سایت هایی که با https آدرسشان شروع می شود دارای این گواهینامه هستند. به تمامی لینک هایی که از سایت خودتان به سایر صفحات داده می شوند، لینک داخلی می گویند. تمامی تیترهایی که شما در محتوا قرار می دهید درون تگ های heading قرار می گیرند. ریسپانسیو بودن یعنی سایت شما در تمامی پلتفرم ها به صورت صحیح و منظم نمایش داده شود و اصطلاحا بهم ریخته نشود. این همه سر و صدای پلتفرم مانگو سئو برای چیست؟ کار درست این است که شما چند بار از کلید اصلی و چندین بار از مترادف ها و اشکال دیگر آن استفاده کنید.

اسکیماها به صورت مستقیم بر روی سئوی سایت شما تاثیر نمی گذارند اما به چند دلیل بر روی سئوی سایت شما اثر مثبتی می گذارند. کلید رمزگشایی این پروتکل تنها در مقصد یعنی وب سایت شماست و اگر هکرها در میان این ارتباط به داده ها دسترسی پیدا کنند، با یک سری دیتای نامفهوم مواجه می شوند که نمی توانند آن را رمزگشایی کنند. به این روش در زبان انگلیسی میگویند “Case study” و مطالعه در یک مورد صورت میگیرد، اسم دیگر آن مطالعه موردی است. شاید شما هم برایتان سوال پیش آمده باشد که چرا آدرس برخی از سایت ها با http و برخی دیگر با https شروع می شوند؟ بک لینکهای پروفایلی که از داخل یک پروفایل کاربری ایجاد شده در سایتهای دیگر می آید. پیش از نسخه ی 5 برای طراحی منو ها از تگ div استفاده می کردیم اما در این نسخه به سادگی و با استفاده از تگ nav می توانیم به گوگل بفهمانیم که این بخش یک منو است. داشتن یک سایت مپ به شما کمک می کند تا گوگل راحت تر در سایت شما کراول کند و این به آن معناست که ایندکس شدن و رتبه گرفتن بسیار ساده تر خواهد شد.