اجتماع بزرگ سوگواران یوم العباس در اندیمشک برگزار شد

[ad_1]

به گزارش ایرنا مردم بخش های مختلف شهرستان اندیمشک در تاسوعای حسینی در میدان امام خمینی (ره) این شهر تجمع کرده و به سوگواری پرداختند.
امام جمعه اندیمشک در جمع سوگواران حسینی احیای ارزش‌های اسلام و امر به معروف و نهی از منکر در جامعه را از مهمترین اهداف قیام حضرت امام حسین (ع) دانست.
حجت الاسلام سید مصطفی حسینی نوری گفت: انسان های مکتب حضرت امام حسین (ع) روح بزرگی دارند و مادی نیستند و نسبت به درد دیگران دغدغه دارند.
وی تلاش حضرت امام حسین (ع) و اولیای الهی را نزدیک کردن دلها به هم دانست و افزود: توجه به اهداف والای قیام امام حسین(ع) و یاران با وفایش نجات بخش جامعه است و پیروی از این مکتب جامعه را از گزند آسیب‌های متعدد مصون می دارد.
حجت الاسلام حسینی نوری با تجلیل از شور حسینی در جامعه اسلامی افزود: باید برای احیای مکتب حضرت سیدالشهدا و ترویج فرهنگ عاشورا تلاش کنیم.
وی با اشاره به شرایط کرونا و ایام محرم گفت: این ایام با عنایت الهی می‌گذرد لذا باید مراقب تلاش دشمن برای کمرنگ کردن مراسم عزای امام حسین(ع)  باشیم.
وی افزود: مردم ما با رعایت پروتکل های بهداشتی همچنان با عشق به اهل بیت و امام حسین (ع) در مراسم سوگواری شرکت کرده اند.
به گزارش ایرنا عزاداران حسینی در این آیین با سینه زنی و سوگواری، عشق و ارادت خود را به اباعبدالله الحسین و یاران با وفای ایشان به نمایش گذاشتند.
این اجتماع با رعایت فاصله گذاری اجتماعی، استفاده عمومی از ماسک و ضدعفونی دست برگزار شد.

[ad_2]

Source link