اجرای طرح «نمایش‌نما» با شعار هر روز یک تئاتر

[ad_1]

امیر مشهدی‌عباس در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی ایرنا با اشاره به تجربه بیش از ۵۰سال فعالیت مرکز تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گفت: طی این بازه زمانی بیش از ۲۰۰ عنوان اثر نمایشی با حوزه تخصصی کودک و نوجوان تولید شده و در مراکز تخصصی کانون به روی صحنه رفته است. دراین‌میان طبق تاکید کارشناسان آثار تئاتری تولیدشده توسط این کانون نقشی به‌سزا در تربیت و معرفی هنرمندان عرصه تئاتر از یک‌سو و همچنین توسعه و پیشرفت هنر تئاتر کودک و نوجوان در جامعه داشته است. و تمامی اینها این در کنار تأثیرگذاری بر تربیت و رشد فرهنگی کودکان و نوجوانان در مواجهه با آثار نمایشی است.

مدیرکل امور سینمایی و تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خاطرنشان کرد: طی چندین سال گذشته برخی از آثار تئاتری اجراشده در سالن کانون پرورش فکری کودکان نوجوانان به شکل حرفه‌ای مراحل تصویربرداری خود را پشت سر گذاشته‌اند و هم‌زمان با شیوع ویروس کرونا در کشورمان و تعطیلی فعالیت‌های تئاتری در کشور شاهد به محاق رفتن فعالیت‌های تئاتری و همچنین دور ماندن کودکان و نوجوانان ازسالن‌های نمایشی هستیم.

به همین سبب بنا را بر آن گذاشتیم تا با شعار «هر روز یک تئاتر» با فعال کردن تارنما (وب‌سایت) کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بخشی از آثار تصویربرداری شده حوزه تئاتر کودک و نوجوان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان را در فضای مجازی در اختیار خانواده‌ها و البته مخاطبان هدف این آثار یعنی کودکان و نوجوانان ایران‌زمین و سراسر جهان قرار دهیم.

بلیت نمایش‌های آنلاین با یک سوم قیمت

مشهدی‌عباس خاطرنشان کرد: طی تعامل و تفاهم با یکی از تارنماهای تخصصی فروش آنلاین آثار نمایشی طرح نمایش‌نما (اکران فیلم‌نمایش‌های کودک و نوجوان در فضای مجازی) را از تاریخ ۱۵ مردادماه ۱۳۹۹ آغاز کرده‌ایم و تاکید بر آن داریم که کودکان و والدین‌شان در کنار تأکید بر خانه ماندن برای برداشتن گام‌های جدی و متقن در راستای شکست زنجیره ویروس کرونا، بلیت این آثار را با یک‌سوم قیمت تهیه کرده و در منزل به تماشای آثار نمایشی تولیدات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بنشینند و لذت ببرند.

وی خاطرنشان کرد: طی برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته ۳۸ عنوان از تئاترهای تولید شده کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان که دارای بالاترین کیفیت فیلم‌برداری و تولید در قالب نمایش‌های تصویری هستند با برنامه‌ریزی سه نمایش جدید در هفته از آثار یاد شده در تارنمای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بارگذاری می‌شود تا مخاطبان بتوانند ضمن بهره‌مندی از تنوع آثار به تماشای این نمایش‌ها بنشینند.

تخصیص سهم از فروش بلیت به هنرمندان

مدیرکل امور سینمایی و تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با اشاره به تأثیری که بیماری کرونا بر تعطیلی فعالیت‌های فرهنگی و هنری ازجمله عرصه تئاتر گذاشته است یادآور شد: طی این ایام بسیاری از هنرمندان که معیشت و اقتصاد خانواده‌شان از طریق فعالیت در عرصه تئاتر سپری می‌شد روزهای سختی را پشت سر گذاشتند.

مشهدی‌عباس خاطرنشان کرد: به همین سبب در کنار تلاش برای سرگرمی کودکان و نوجوانان از طریق نمایش بر خط آثار تولیدی کانون بنا داریم تا بخشی از درآمد حاصل از فروش بلیت این آثار را نیز به عوامل اجرایی و گروه‌های تولیدکننده این نمایش‌ها اختصاص دهیم تا در این راستا نیز گامی هرچند کوچک برای کمک به اقتصاد و معیشت هنرمندان تئاتر در این ایام برداشته باشیم. 

نشانی  تارنما (پرتال) کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان عبارت است از  th.kpf.ir  و مخاطابن با یک‌سوم قیمت می تواننند بلیت نمایش‌ها را تهیه کرده و به تمشاای آثار بنشینند.

«پیرمرد و ببر»، «تو مثل طوطی»، «خرس آرکانسا»، «راز گنجور»، «عقل صورتی»، «کلوچه دارچینی»، «کلوچه‌های خدا»، «کوزه عسل»، «ماهی»، «هدیه اسرارآمیز» اسامی برخی از نمایش‌هایی است که بناست در تارنمای ذکر شده به شکل برخط به مخاطبان ارائه شود.

[ad_2]

Source link