اجرای مطالعات طرح تدقیق مدیریت یکپارچه سواحل استان سیستان و بلوچستان

[ad_1]

عباس آذرپیکان روزدوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این مطالعات پس از انجام مراحل تصویب در سازمان بنادر، شهریور ۹۱ در شورای عالی معماری و شهرسازی مصوب و به استانداران ساحلی به عنوان یک مرجع جهت استفاده در تصمیم گیری ها و اقدام های مربوط به سواحل ابلاغ شد.

وی با بیان این که یکی از وظایفی که در این مصوبه به سازمان بنادر محول شد، تدقیق و بررسی جزئی مطالعات مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی  بود، اذعان کرد: در همین راستا از اواخر سال گذشته در جهت تدقیق این مطالعات، از ظرفیت مشاوران متخصص استفاده شد.

وی افزود: خروجی این مطالعات نقشه هایی است که کاربری اراضی در نوار ساحلی را مشخص نموده و امکان مکان نمایی و واگذاری بهینه ترین اراضی جهت احداث کارخانه های فرآوری را میسر می سازد به گونه ای که هیچگونه مغایرتی با توزیع یکنواخت جمعیت و منابع زیستی وجود نداشته باشد.

معاون فنی و مهندسی بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: مشاور جهت تدقیق طرح ملی ICZM یا مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی استان نیز انتخاب شده و مطالعات آن در حال انجام است که انتظار می رود همه ارگان های متولی در سیستان و بلوچستان در زمینه انجام مطالعات این طرح با مشاور همکاری و هماهنگی لازم را بعمل آورند.

 آذرپیکان بیان کرد: در همین راستا دوازدهمین جلسه کمیته ساماندهی و مدیریت سواحل استان به ریاست استاندار و با حضور مدیرکل مهندسی سواحل سازمان بنادر و دریانوردی و مدیران کل دستگاه های اجرایی در محل فرمانداری شهرستان چابهار برگزار شد.

وی هدف از تشکیل این کمیته را هماهنگی بین ارگان ها و دستگاه های متولی که در بخش ساحلی فعالیت دارند ذکرکرد و افزود: در این نشست موضوع مکان نمایی پروژه های گردشگری در سواحل استان و پروژه شهرداری بندر چابهار مورد بررسی قرار گرفت.

وی افزود: طبق دستور استاندار دستگاه های اجرایی باید علاوه بر توجه به قانون مداری، موارد مطروحه در حوزه سواحل را در کارگروه مدیریت سواحل استان بررسی و حل و فصل کنند.

وی با اشاره به تقدیر استاندار از عملکرد خوب بندر چابهار در زمینه تخلیه و بارگیری کالا، ادامه داد: کمیته سواحل، یکی از کمیته های راهبردی مهم جهت هماهنگی بین بخشی است که جلسات آن منظم و به صورت شفاف برگزار می شود.

[ad_2]

Source link