احداث ۴ مجموعه ورزشی در شهرستان ملارد

[ad_1]

روح الله طاهری گندمانی روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا افزود: دربازه سه سال گذشته سالن ورزشی مهرآذین و زمین چمن مصنوعی در شهر ملارد توسط دولت یازدهم و دوازدهم تکمیل و مورد بهره برداری قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه هم اینک نیز ۲ پروژه عمرانی و ورزشی که پیشرفت فیزیکی آنها ۵۰ درصد است نیز در این ملارد در دست اجراست اشاره کرد و افزود: فاز نخست استادیوم ۵ هزار نفری ملارد با اعتبار ۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان از ردیف بودجه ملی تکمیل و قسمت های اداری، رختکن و تاسیسات آن نیاز به بازسازی خواهد داشت.

رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان ملارد اضافه کرد : همچنین سالن چند منظوره شهرستان با پیشرفت ۵۰ درصدی تا کنون یک میلیارد تومان اعتبار استانی را دریافت کرده است.  

به گفته وی این طرحها تا پایان امسال اتمام رسیده که حدود ۶ سانتی متر مربع سرانه ورزشی ملارد را ارتقا خواهد داد.  

رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان ملارد اعلام کرد که با احتساب ۵۶۰ مجموعه ورزشی دولتی و خصوصی سرانه ورزشی برای هر شهروند ۴۶ سانتی متر مربع است.

هم اینک ۳۶۰ مجموعه خصوصی و ۲۰۰ باشگاه دولتی(تمامی دستگاه‌ها) در این شهرستان وجود دارد که روزانه مورد بازدید علاقه مندان قرار می گیرد.

میزان سرانه ورزشی استاندارد کشوری یک متر مربع به ازای هر شهروند بوده که این میزان در استان تهران ۵۶ سانتی متر مربع است.

تهران با توجه به جمعیت حدود ۱۵ میلیونی خود از استانهای کم برخوردار از حیث ورزش محسوب شده که قبل از البرز رتبه ۳۰ کشوری را به خود اختصاص داده است.  

هم اینک ۴۶۰۰ مجموعه خصوصی و ۴۰۰ مجموعه دولتی تحت اختیار اداره کل ورزش و جوانان در سطح استان فعالیت دارند.

رئیس اداره ورزش و جوانان ملارد با بیان اینکه از ابتدای امسال ۸۰ مجوز جدید فعالیت مجموعه های ورزشی صادر شده است خاطر نشان کرد: این روند می تواند تا حدود زیادی کمبود سرانه ورزشی را در این شهرستان مرتفع کند.

کرونا، درآمد ورزشی شهرستان را ۸۰ درصد کاهش داد 

رییس اداره ورزش و جوانان ملارد تصریح کرد: با شیوع کرونا و تعطیلی اماکن ۸۰ درصد از درآمد مجموعه های ورزشی این شهرستان کاهش یافت.

وی با بیان اینکه طبق دستورالعمل ستاد ملی کرونا با بازگشایی مجموعه ها بتوان شاهد رونق ورزش باشیم گفت: در حال حاضر استفاده از مجموعه ها با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی میسر است.

طاهری گندمانی با اشاره به اینکه تا کنون هیچ مجموعه ای در خصوص رعایت دستورالعمل های بهداشتی پلمب نشده است گفت: با تذکرات شفاهی و کتبی و همچنین با بازرسی های متعدد نکات آموزشی و بهداشتی را به مجموعه داران گوشزد می کنیم.

وی ملارد را شهرستانی با ظرفیت در ورزش قهرمانی دانست و گفت: ۱۵۰ ورزشکار مدال آور در کشور، ۵ مورد در مسابقات بین المللی و ۸ نفر در آسیا شناسایی شده اند.

رییس اداره ورزش و جوانان ملارد تصریح کرد که در سال گذشته نیز این شهرستان میزبان ۶ رویداد کشوری و ۲ رویداد بین المللی کاراته و اسب عرب بود.  

به گفته طاهری بیش از ۱۴ هزار ورزشکار  بیمه شده  در این شهرستان فعالیت دارند که رشته های رزمی، فوتبال، کشتی و جودو مورد توجه جوانان و علاقه مندان است.

وی همچنین از اشتغال بیش از ۲۵۰ نفر افراد جویای کار در سال گذشته در بدنه ورزش این شهرستان خبرداد و گفت: این میزان اشتغال در سال ۹۷ وجود نداشت بلکه با ایجاد باشگاه‌های جدید ۲۵۰ نفر از جوانان مشغول کار شدند.

رییس اداره ورزش و جوانان ملارد همچنین از واریز ۷۰۰ میلیون تومان در آمد حاصل از ماده ۸۸ – اجاره اماکن دولتی به بخش خصوصی- به خزانه دولت خبرداد و افزود: ۸ مجموعه ورزشی این اداره کل به مدت یک سال به بخش خصوصی اجاره داده شدند.

ملارد در غرب استان تهران واقع شده و شامل بخش‌هایی از جمله مرکزی، صفادشت، مارلیک و سرآسیاب است.  

[ad_2]

Source link