ادامه رگبارهای بهاری تا ۲ روز دیگر در آذربایجان‌غربی

[ad_1]

مهدی کریمی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: در ۲۴ ساعت گذشته اغلب مناطق استان شاهد بارش‌های رگباری بود که تا صبح روز شنبه خوی با ۱۰ میلی‌متر بارندگی پرباران‌ترین شهر گزارش و در فرودگاه ارومیه نیز ۲ میلی‌متر بارش ثبت شد.

وی ادامه داد: سه‌شنبه این سیستم بارشی از استان خارج می‌شود و دوشنبه دماها کاهش محسوس می‌یابد ولی در حد سرمازدگی محصولات نخواهد بود.

کریمی توصیه کرد که شهروندان آذربایجان‌غربی انجام اقدامات به موقع در خصوص آبگرفتگی معابر شهری، اجتناب از تردد و اسکان در حاشیه رودخانه‌ها، توجه به توصیه‌های جهاد کشاورزی و اجتناب از کوهنوردی و تردد در ارتفاعات را در کارهای روزمره خود مورد توجه قرار دهند. 

وی با بیان اینکه در هفته گذشته دماها در استان کاهش یافت اما به زیر صفر درجه نرسید، گفت: در شهرستاهای تکاب و چالدران در آذربایجان‌غربی که جزو شهرهای سردسیر هستند احتمال کاهش دما به زیر صفر وجود دارد.

کارشناس اداره کل هواشناسی آذربایجان‌غربی اضافه کرد: در ۲۴ ساعت گذشته شهرستان چالدران با دمای یک درجه سانتی‌گراد بالای صفر سردترین و شهرستان میاندواب با دمای ۱۹ در جه سانتی‌گراد بالای صفر گرم‌ترین شهر استان بود؛ دمای ارومیه نیز بین ۲ و ۱۶ درجه سانتی‌گرادبالای صفر در نوسان بود.

به گزارش ایرنا آذربایجان‌غربی همواره در فصل بهار شاهد بارش های متناوب بوده که موجب خوشحالی کشاورزان منطقه شده‌است.

این استان سالانه بین ۳۵۰ تا ۴۵۰ میلیمتر بارش دارد و همین میزان بارندگی موجب رونق کشاورزی منطقه شده‌است.

[ad_2]

Source link