ارتش، یار دیروز و یاور امروز ملت ایران است

[ad_1]

امیر سرتیپ دوم بابک جلالی روز پنجشنبه و به مناسبت فرارسیدن روز ارتش در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: چند ماهی است که بیماری مهلک و خطرناک کرونا کشور ما را همانند سایر کشورهای جهان درگیر خود ساخته و به همین لحاظ و در راستای تحقق شعار ارتش فدای ملت، نیروی زمینی ارتش از همان روزهای آغازین شیوع این ویروس خود را در کنار ملت قرار داد و دوشادوش سایر نیروهای مسلح از تمام توان و ظرفیت خود برای کمک و همراهی شهروندان در جای جای این دیار برای پیشگیری و مقابله با آن برخواست.

وی ادامه داد: تا دیروز، ارتش جمهوری اسلامی ایران در جبهه‌های حق علیه باطل و در طول دوران دفاع مقدس برای حفاظت از کیان اسلامی تا پای جان ایستاد و با تقدیم ۴۸ هزار شهید اجازه هیچ‌گونه خودنمایی را به دشمن بعثی نداد و امروز نیز وظیفه ذاتی خود می‌داند تا لحظه‌ای از کنار ملت ایران جدا نشود و همراه سایر نیروهای مسلح از جمله نیروی انتظامی، سپاه و بسیج برای غلبه بر این ویروس بجنگد.

امیر جلالی اضافه کرد: در کوران شیوع ویروس کرونا و به دلیل شرایط حاد و بحرانی یکی از همسایگان شمالی ما، ماموریت یافتیم تا بخشی از نیروهای خود را در این بخش وارد عمل کنیم و در آن برهه حساس که مردم آن شرایط بسیار حساسی داشتند، بخشی از ظرفیت خود را به آن نقطه از میهن اسلامی اعزام کنیم.

این مقام نظامی ادامه داد: همزمان با ورود ۲ یگان ارتش به استان همجوار، نه تنها هیچ تخت بیمارستانی برای مراجعان ناشی از این بیماری خالی نبود بلکه با کمبود شدید در این حوزه روبرو بودند که بلافاصله و بعد از وارد عمل شدن، امروز توانستیم ضمن پیشگیری و کنترل این بیماری، تخت‌های اشغال شده بیمارستانی آن استان را نیز به یک سوم تقلیل دهیم.

وی با بیان اینکه، بدون شک اقدام قرارگاه لشکر ۱۶ زرهی قزوین در استان همجوار روح تازه‌ای را به مردم آن منطقه دمید، اظهار داشت: توزیع ماسک و دستکش رایگان، ضدعفونی و گندزدایی معابر و خودروهای عبوری، ایجاد مراکز قرنطینه برای بیماران، تب سنجی و کمک به کادر درمانی منطقه از جمله اقدامات ارتش در آن منطقه بود.

امیر جلالی ادامه داد: با توجه به نامگذاری ۲۹ فروردین، به نام ارتش جمهوری اسلامی و نیروی زمین از سوی امام راحل و با توجه به شرایط حاد کشور در حوزه شیوع ویروس کرونا، به لحاظ شرایط و محدودیت‌های بهداشتی که در نهایت نیز به نفع شهروندان میهن اسلامی ما نیز است، مراسم رژه نیروهای مسلح با حضور۲ یگان ما در استان گیلان و یک یگان نیز در قزوین و در داخل مجموعه قرارگاه برگزار خواهد شد.

وی اضافه کرد: همزمان با روز ارتش جمهوری اسلامی، این قرارگاه با همکاری استانداری و شهرداری قزوین اقدام به ضدعفونی کردن معابر و گذرگاه‌ها و توزیع ماسک و مواد ضدعفونی کننده بهداشتی در سطح استان خواهد کرد.

وی یادآور شد: امیدواریم خداوند رحمت خود را برای همه مردم جهان، به خصوص آنهایی که درگیر این بیماری هستند مرحمت فرمایند و برای خانواده‌های دغدار ناشی از این مصیبت نیز طلب مغفرت از درگاه احدیت داریم.  

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *