ارتش جمهوری اسلامی ایران مایه آرامش مردم است

[ad_1]

حجت الاسلام و المسلمین سید محمدعلی آل هاشم روز جمعه (۲۹ فروردین) در مراسم «رژه خدمت» ارتش اظهار کرد: اگر دشمنان توان حمله و هجمه به جمهوری اسلامی را داشتند، تا کنون انجام داده بودند، نمی‌توانند؛ چرا که شما با قدرت هستید.

وی با اشاره به ایینکه سال ۱۳۵۸، پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران، دشمنان قسم خورده نظام اسلامی و برخی دوستان ناآگاه در داخل، نغمه شوم و خطرناک انحلال ارتش را سر می‌دادند، افزود: با توجه به شرایط آن زمان و بحران‌های پیش روی انقلاب اسلامی ، امام راحل به عنوان بزرگ‌ترین حامی ارتش در یک اقدام راهبردی و آینده نگرانه، وارد عمل شدند و نقشه شوم دشمنان انقلاب مبنی بر انحلال ارتش را نقش بر آب کردند.

امام جمعه تبریز گفت: امام راحل (ره) با صدور پیامی محکم، قاطع و الهی، ضمن اعلام ضرورت حفظ ارتش به منظور حفظ انسجام و یکپارچگی و وحدت ارتش، آمادگی برای انجام ماموریت‌ها، فرمان تاریخی و محکم خود در این روز را صادر و ۲۹ فروردین را به عنوان روز ارتش، نام گذاری کردند.

وی خاطرنشان کرد: از آن پس همه زمزمه‌ها و نغمه‌های شومی که با الفاظی نظیر ارتش بی طبقه توحیدی در پی ضربه زدن به نهاد حامی انقلاب بودند، به یک باره خاموش شد و همگان در فاصله اندکی بعد از این فرمان، از فرمایشات امام عزیز حمایت کردند.

حجت الاسلام آل هاشم گفت: ارتش هم از اولین روزهای پیروزی انقلاب در کردستان، آذربایجان غربی، گنبد و در جنگ تحمیلی به خوبی در دوران دفاع مقدس نشان داد که شایسته این همه حمایت امام بوده است.

وی، افزود: ارتش همان روز اول بعد از جنگ، در اول مهر ماه سال ۵۹ با حمله ۱۴۰ فروند هواپیمای نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به قلب بغداد، نیروی هوایی عراق را دچار اختلال کرد.

امام جمعه تبریز با بیان اینکه ارتشیان در طول جنگ، فداکاری‌های زیادی داشتند، اظهار کرد: نیروی دریایی ارتش، در همان اوایل جنگ در عملیات مروارید نیروی دریایی عراق را نابود کرد و عراق نتوانست تا پایان جنگ، سازماندهی خود را بدست بیاورد. 

وی با تاکید بر اینکه نیروی زمینی ارتش نیز همیشه در مقابل دشمن آماده فداکاری است، خاطرنشان کرد: آخرین پیام امام مربوط به روز ارتش بوده و هوا نیروز نیروی زمینی در تمام حوادث، سیل‌ها، زلزله‌ها، آتش سوزی‌ها، در جنگ و در جریان اخیر فعالیت‌های زیادی داشته است.

امام جمعه تبریز با قدردانی از خدمات ارتش جمهوری اسلامی ایران که مشغول حراست از تمامیت ارضی ایران اسلامی هستند و به ویژه تیپ واکنش سریع نیروی زمینی گفت: از روز تاسیس تیپ واکنش سریع نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران، آن را به خوبی می‌شناسم و در جریان اولین عملیات این تیپ در جنگ در منطقه عمومی مریوان، هستم.

وی یادآور شد: امروز باید نسبت به حضور سرلشکر موسوی، فرماندهی کل ارتش جمهوری اسلامی ایران که یک نیروی باخلاص و متدین است و وجود برادران عزیز سپاه در راس آن، سردار سرلشکر سلامی که برادرانه مشغول انجام وظیفه هستند، شاکر باشیم.

امام خمینی (ره) بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی در سال ۱۳۵۸ روز ۲۹ فروردین را «روز ارتش» نامگذاری کردند. از همان سال تاکنون در این روز، یگان‌های نمونه ارتش جمهوری اسلامی یاران در استان‌های کشور مراسم ویژه‌ای برگزار می‌کنند که امسال به دلیل شیوع بیماری کرونا این مراسم در قالب «رژه خدمت» یگان‌های ارتش با عنوان «مدافعان وطن یاوران سلامت» برگزار می شود که نمایش جنبه‌ای دیگر از خدمات و اقتدار ارتش جمهوری اسلامی است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *