اردبیل برای رسیدن به وضعیت سفید نیاز به ادامه اقدامات پیشگیرانه دارد

[ad_1]

به گزارش ایرنا ؟، اکبر بهنامجو روز پنجشنبه در گفت و گویی خبری تصریح کرد: بی توجهی به رعایت فاصله گذاری اجتماعی و برگزاری مراسم جشن و ختم بعد از پیک اول کرونا در استان ،شیوع و رسیدن به پیک دوم ابتلا به این بیماری را در استان رقم زد.
وی با اشاره به تعداد ۴۳۰ بستری در پیک دوم کرونا در استان در ۱۰ روز گذشته از رسیدن این تعداد به ۲۷۰ نفر خبر داد.
استاندار اردبیل اظهارداشت: مردم همچنان باید فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند تا از پیک دوم عبور و این وضعیت را کنترل کنیم.
بهنامجو گفت: کنترل پیک دوم و رسیدن به وضعیت سفید به معنای از بین رفتن ویروس کرونا نیست و باید تا تولید واکسن و توزیع آن در بین مردم همچنان رعایت اقدامات پیشگیرانه را ادامه دهیم.
وی اظهارامیدواری کرد با رعایت فاصله گذاری اجتماعی ، پروتکل های بهداشتی و عدم حضور در اجتماعات تا ۲۵ روز آینده اردبیل از وضعیت قرمز بیرون بیاید.
استاندار اردبیل با اشاره به قرار گرفتن در آستانه ماه محرم افزود: ستاد ملی کرونا مصوباتی ور رابطه با شکل برگزاری عزاداری در این ایام داشته که به اطلاع هیات های عزاداری رسیده است.
او ممنوعیت حرکت دستجات عزاداری ، برگزاری عزاداری هیات ها در فضای باز  و بزرگ با تعداد محدود را از جمله این مصوبات ذکر کرد.
وی بیان کرد: مراسم طشت گذاری و استقبال از ماه محرم به شیوه بسیار مناسب و با رعایت موازین بهداشتی در اردبیل انجام شد که در این خصوص از متولیان این مراسم قدردانی می شود.
استاندار اردبیل گفت: در راستای رعایت حال عزاداران با تولیدکنندگان ماسک هماهنگ شده که برای هیات های عزاداری به قیمت۹۰۰ تومان که  پایین تر از بازار است، ارائه کنند.
وی افزود: شهرداری ها نیز نسبت به ضدعفونی معابر و مکان های عزاداری اقدام و آموزش و پرورش نیز نسبت به تامین فضای مورد نیاز هیات ها از محوطه مدارس همکاری می کند.
وی در ادامه به تاثیر پذیری حوزه گردشگری از کرونا در استان اشاره کرد و گفت: با کاهش ورود گردشگران و وضعیت بازار و  آب درمانی ها و اماکن گردشگری تحت تاثیر قرار گرفت و راکد شد.
بهنامجو بیان کرد: در حال حاضر نیز به دلیل شیوع این ویروس گردشگری در استان نداریم و میزان مراجعات به آبدرمانی ها نیز بسیار کم است.

[ad_2]

Source link