اردوغان با استعفای وزیر کشور ترکیه مخالفت کرد

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری آناتولی ترکیه، رییس جمهوری ترکیه اعلام کرد که با استعفای وزیر کشور که به دنبال انتقادها از وی در خصوص نحوه مدیریت بحران کرونا صورت گرفته، مخالف است.

بنا بر اعلام ریاست جمهوری ترکیه، وزیر کشور استعفای خود را تقدیم رییس جمهوری کرده که اردوغان نیز به وی ابلاغ کرد که تصمیم درستی نیست.

ریاست جمهوری ترکیه افزوده است: با تلاش های موفقیت آمیز بیش از یک‌ماهه وزیر کشور، ما با مشکلی در امنیت داخلی ترکیه مواجه نشدیم.

سویلو پیش‌تر با انتشار بیانیه ای ضمن برعهده گرفتن مسؤولیت اتفاقات پس از اعلام ممنوعیت چهل و هشت ساعته آمد و شد برای مقابله با ویروس کرونا(کووید-۱۹) تأکید کرد که از سمتش استعفا کرده است.

در متن استعفا نامه سویلو آمده است: تمامی مسؤولیت‌های مربوط به اتفاقات پس از اعلام ممنوعیت چهل و هشت ساعته آمد و شد در راستای مقابله با شیوع ویروس کرونا، بر عهده اینجانب است. تصاویری که در ساعات اولیه منتشر شد با روندی که به بهترین نحو مدیریت شده بود، سازگاری نداشت.

دولت ترکیه برای مهار کرونا دست به یک سلسله اقدامات پیشگیرانه زد و در ۳۱ استان این کشور در روزهای شنبه و یکشنبه قانون منع رفت و آمد به اجرا گذاشت که این محدودیت، بامداد دوشنبه پایان یافت.

پیش از این نیز رفت و آمد شهروندان بالای ۶۵ سال و مبتلایان به بیماری‌های زمینه ای در ترکیه ممنوع اعلام شده بود.

رییس جمهوری ترکیه پیش‌تر از مردم این کشور خواست تا برای مهار کرونا در خانه بمانند و از تردد خودداری کنند.

ترکیه همچنین برای مقابله با پیامدهای ناشی از شیوع کرونا، یک بسته ۶ میلیارد لیری برای حمایت از حقوق کارمندان بخش بهداشت اختصاص داده است.

دولت اردوغان همچنین یکهزار لیره را به عنوان کمک‌های نقدی به ۲ میلیون خانواده ترک که در برنامه کمک‌های اجتماعی ثبت نام کرده‌اند، پرداخت خواهد کرد و موعد پرداخت اعتبارات سه ماه آینده بازرگانان و صنعتگران بدون بهره و به موعد دیگری موکول شده است.

بر اساس آخرین آمار رسمی تاکنون در ترکیه بیش از ۵۶ هزار تن به ویروس کرونا (کووید-۱۹) مبتلا شده و بیش از یکهزار و ۱۰۰ تن جان خود را از دست داده اند.

[ad_2]

Source link