استاد چینی: تحریم آمریکا عزم ایران برای پیشرفت را بیشتر کرده است

[ad_1]

پروفسور «وو چنگ» روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: اکنون تعداد بیشتری از متحدان آمریکا، جوهر اصلی این کشور را شناخته اند به همین دلیل از آن دور می شوند امروز مردم از یک ایالات متحده قدرتمند نمی ترسند زیرا قدرت آمریکا در حال کاهش است.

وی با اشاره به تحریم های آمریکا علیه ایران در بحبوحه مبارزه با کرونا گفت: چین، کره جنوبی، ایران و سایر کشورهای آسیایی، برتری خود را در جریان مبارزه با بیماری همه گیر کرونا نشان دادند و همین امر باعث شده است تا جهان بار دیگر چشم اندازهای خود را بر آسیا متمرکز کند بازگشت به آسیا یک روند است این بیماری همه گیر بازگشت جامعه بشری به آسیا را تسریع کرده است.

«وو» تصریح کرد از منظر دیگر، این بیماری همچنین رقابت بین چین و ایالات متحده را به مرحله جدیدی سوق داده است مجموعه سیاست های ترامپ در واقع یک سیاست کژپندارانه است کشورهای متمدن دیگر از جمله چین و ایران در روند معامله با ایالات متحده نمی توانند با شیطان معامله کنند بنابراین آنها نمی توانند شان خود را در سطح شیطان پایین آورند.

استاد دانشگاه “خه نان” چین اظهار کرد: لازم است جهان را با ذهنیت تمدن بشری، کمک متقابل و رشد متقابل، هدایت کنیم ابرهای تاریک می توانند خورشید را برای مدتی بپوشانند اما سرانجام خورشید جهان را روشن کند چین کارهای زیادی برای انجام در آینده دارد نکته مهم این است که به جهانیان بگوییم دنیای واقعی در حال تغییر است.

او در تشریح روند افول قدرت امریکا گفت: جامعه بشری در تعامل تمدن ها به توسعه می رسد هیچ کس، هیچ ملت یا هیچ تمدنی نمی تواند جلوی آن را بگیرد در آخرین انتخابات ایالات متحده، مردم آمریکا شاهد این روند تاریخی بودند آنها امیدوار بودند با انتخاب یک تاجر بتوانند درآمد کسب کنند، ترامپ آنقدر قوانین سیاسی را در نظر نمی گیرد و امیدوار است که بتواند سیاستمداران سنتی آمریکایی را تغییر دهد. 

پروفسور وو اظهار کرد: حالا آنچه آمریکایی ها را ناامید می کند این است که در مقایسه با سیاستمداران سابق آمریکایی، ترامپ از اعتماد به نفس بیشتری برخوردار است و سعی می کند کشور را از تمدن جهانی جدا کند در حالی که آمریکا در بیش از 200 سال توسعه تاریخی اش از مزایای تعامل تمدن ها وام گرفته است.

استاد دانشگاه “خه نان” افزود: سیاست ترامپ برخلاف توسعه کل تاریخ بشر است به عنوان یک قدرت جهانی، سیاست های ترامپ ممکن است موج هایی را ایجاد کند اما اینها تاثیری در پیشرفت کلی تاریخ بشر و کشورهایی مانند چین و ایران ندارند.

[ad_2]

Source link