استاندار سابق تعز: امارات در حال تغییر ترکیب جمعیتی سواحل تعز است

[ad_1]

به گزارش الجزیره، معمری افزود: امارات با توزیع سلاح و پول به مردم برخی مناطق ساحلی تعز درحال آماده کردن آنها برای حمله به نیروهای عبد ربه منصور هادی است.

وی گفت: نیروهای وابسته به امارات متحده عربی در سواحل تعز، خانه هایی را اجاره و برخی افراد را که از کودتا علیه دولت [مستعفی یمن] حمایت می کنند، تامین مالی کردند.

استاندار سابق تعز اضافه کرد، سواحل این استان دیگر تحت فرمان نیروهای منصور هادی نیست و این امارات است که اکنون آنجا را به کنترل خود در آورده است.

پیش‌تر صالح الجبوانی وزیر حمل و نقل سابق دولت مستعفی یمن گفته بود که امارات متحده عربی و شبه نظامیان وابسته به آن (نیروهای وابسته به شورای انتقالی جنوب) مانع اجرای توافقنامه ریاض شدند.

توافقنامه بین نیروهای  وفادار به منصورهادی (وابسته به عربستان) و شورای انتقالی جنوب (وابسته به امارات) در جنوب این کشور سرانجام پس از ماه‌ها کشمکش و درگیری مسلحانه میان آنها آبان گذشته با میانجیگری سعودی‌ها در ریاض به امضا رسید.

عربستان سعودی همراه با امارات، بحرین، سودان، مصر و کویت در ششم فروردین سال ۱۳۹۴ با تشکیل به اصطلاح ائتلاف عربی تجاوز خود به کشور یمن را آغاز کرد اما ظرف پنج سال گذشته سایر همپیمانان سعودی از این ائتلاف خارج شدند.

طی این سال‌ها هزاران شهروند یمن که بیشتر آنها را زنان و کودکان تشکیل می‌دهند بر اثر حملات هوایی جنگنده‌های سعودی جان خود را از دست داده‌اند.

[ad_2]

Source link