استاندار :صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی آذربایجان‌غربی مجوز تاسیس گرفت

[ad_1]

محمدمهدی شهریاری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: امروز، در پنجاهمین جلسه کارگروه صندوق‌های پژوهش و فناوری با حضور منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، مجوز تاسیس صندوق پژوهش و فناوری غیر دولتی آذربایجان غربی صادر شد.

وی ادامه داد: صندوق پژوهش و فناوری غیر دولتی آذربایجان غربی با هدف حمایت‌های مالی، علمی و پشتیبانی از فناوران، نوآوران و محققان استان در تبدیل ایده‌های فناورانه به محصولات تجاری تاسیس خواهد شد.

استاندار آذربایجان‌غربی گفت: این صندوق برنامه دارد در حوزه اعطای انواع تسهیلات مالی، عاملیت و مدیریت مالی وجوه اداره شده، خدمات توسعه بازار و مشارکت و سرمایه گذاری خطرپذیر  به متقاضیان خدمات ارائه کند.

صندوق پژوهش و فناوری از ملزومات زیست بوم نوآوری بوده و در آذربایجان‌غربی با سهامداری بخش خصوصی و نیز پارک علم ‌و فناوری  و دانشگاه ارومیه به عنوان سهامداران دولتی، تشکیل می‌شود.

خدمات اصلی این صندوق شامل صدور انواع ضمانت‌نامه برای شرکت‌های دانش‌بنیان، پرداخت انواع تسهیلات با نرخ‌های ترجیحی(قرض الحسنه، جعاله، لیزینگ، خرید دین )، ارزیابی و ارزش‌گذاری طرح‌های دانش‌بنیان، مشارکت در طرح‌ها و استارتاپ‌ها (مشارکت مدنی و حقوقی)، کارگزاری دستگاه‌های اجرایی(مالی، ارزیابی و نظارت) می‌باشد.

پارک علم و فناوری آذربایجان‌غربی با هدف بسترسازی برای تولید ثروت از طریق علم و فناوری تاسیس شده است و به عنوان یکی از ارکان مهم شکل‌گیری و توسعه اقتصاد دانش بنیان تلاش می‌کند تا با استفاده از موقعیت ممتاز همجواری با سه کشور آسیایی و اروپایی و دارا بودن هفت مرز رسمی در سطح کشور به حمایت همه جانبه از شرکت‌های مبتنی بر دانایی و خلاقیت و جذب سرمایه‌گذار بپردازد.

این پارک در تلاش است تا زمینه تجاری سازی و بازاریابی ایده‌های نوآورانه و فناورانه را فراهم کند و نقش کلیدی در یاری رساندن به حضور فعال این شرکت‌ها در سطوح ملی و بین‌المللی داشته باشد.

[ad_2]

Source link