استاندار کرمان: بیانات رهبری موجب ایجاد آرامش و بهبود روابط شد 

[ad_1]

محمدجواد فدائی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در جمع نمایندگان  مردم در مجلس شورای اسلامی بسیار به موقع ایراد شد و اگر این نکات توسط رهبری در مجلس مطرح نمی شد ممکن بود ما به زودی شاهد تنش ها و برخوردهای نامناسب احتمالی باشیم که سخنرانی معظم له از این موارد پیشگیری کرد.

استاندار کرمان با بیان اینکه فرمایشات رهبری در همه بخش ها دارای نکات مهم و تاثیر گذاری بود تصریح کرد: یکی از این موارد تاکید بر این مهم بود که مجلس یازدهم مجلس امید و انتظار است و مردم به این مجلس امیدوار هستند لذا باید کاری بکند که امید مردم به ناامیدی تبدیل نشود و انتظارات مردم با قوانین خوبی که تصویب می شود برآورده گردد و مجلس می تواند از این طریق به توسعه کشور کمک کند.

وی تصریح کرد: نکته دیگری که در فرمایشات مقام معظم رهبری وجود داشت این بود که علی رغم مشکلات، بنیه کشور قوی است و کشور دارای ظرفیتهای فراوانی می باشد  لذا می توان از این ظرفیت ها استفاده و مشکلات را حل کرد که بخش عظیمی از این مهم بر عهده مجلس است.

فدائی ادامه داد: مجلس می تواند با قوانینی که تصویب می کند از ظرفیت ها و بنیه قوی کشور در حل مشکلات و توسعه کشور استفاده کند.

وی به توصیه دیگر رهبر معظم انقلاب اسلامی در زمینه تعامل و هم افزایی بین قوای سه گانه کشور اشاره و تصریح کرد: رهبری این تعامل و هم افزایی را به خوبی تعریف کردند.

استاندار کرمان گفت: مقام معظم رهبری فرمودند در واقع کاری که به عهده قوای مجریه و قضاییه است این است که قوانین مصوب مجلس را به خوبی اجرا کنند و آن چیزی که به عهده مجلس است این است قوانین خوب، جامع، کارا و بخصوص قابل اجرا را با توجه به توان و ظرفیت کشور تصویب کند و اگر قوا به این ترتیب وظایف خود را انجام دهند به طور قطع تعامل و هم افزایی بین آنها ایجاد می شود.

وی افزود: نکته مهم دیگری که در بیانات مقام معظم رهبری وجود داشت این بود که ایشان روابط خوب بین نمایندگان و دولتمردان را توصیه کردند و فرمودند، مجلس می تواند توضیح بخواهد، تفحص کند و سئوال داشته باشد اما نباید توهین کند و دشنام بدهد و نباید نسبت بدون علم به افراد داده شود.

فدائی ادامه داد: معظم له فرمودند “برخی از این موارد حرام شرعی است و جایز نیست” و این نکته بسیار مهم و قابل تامل است.

وی گفت: رهبری تاکید کردند که برخوردها نباید غیرمنطقی و احساساتی باشد و اگر این نکات مورد توجه قرار گیرد ما هیچگونه تنش و ناهماهنگی بین مسئولان دولتی و نمایندگان نخواهیم دید. 

استاندار کرمان تاکید کرد: طبیعی است نمایندگانی که در دور جدید به مجلس وارد شده و یا نمایندگانی که در ادوار گذشته در مجلس حضور داشته و اکنون مجددا وارد مجلس شده اند به دلیل فاصله ای که افتاده ممکن است اطلاعاتشان بروز نباشد و در جریان کامل امور قرار نگرفته باشند لذا لازم است برای اینکه اظهار نظر درستی داشته باشند، اول اطلاعات جامعی را کسب و بعد از تکمیل اطلاعات اظهار نظر کنند تا اظهارنظرهای درستی ارائه شود.

وی بیان کرد: اگر اظهارنظر نادرستی از طرف نمایندگان در مورد دولتمردان ارائه شود و بعد از مدتی که اطلاعات نمایندگان کامل شود اظهارنظرها تغییر کند، موجب ایجاد تاثیر منفی در جامعه می شود و اعتماد جامعه را از بین می برد لذا برای اینکه اعتماد عمومی خدشه دار نشود باید به توصیه های رهبر معظم انقلاب اسلامی عمل کنیم.

فدائی گفت: هر چند مخاطب بیانات رهبری نمایندگان بودند اما مسئولان و مدیران دولتی نیز باید این مطالب را مورد توجه قرار دهند و توصیه هایی که به نمایندگان شده به نوعی توصیه به مدیران است و آنها نیز باید اظهار نظرهای خود را منطبق بر بررسی ها ارائه و از هر گونه توهین پرهیز کنند.

وی اظهار داشت: اگر فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی مد نظر قرار داده شود می توان به رفع مشکلات و توسعه کشور کمک کرد و به جهش تولید و اهداف متعالی آن دست یافت.

رهبر معظم انقلاب اسلامی در نخستین دیدار با نمایندگان یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، وکلای ملت را به تعامل با سایر قوا فراخواندند و تاکید کردند: در شرایط حساس سال آخر دولت و همچنین سال اول مجلس، باید دو قوه فضا را گونه ای مدیریت کنند که به کارهای مهم کشور لطمه نخورد.
ایشان با تاکید بر  «توجه به مسائل کلیدی و اصلی کشور و پرهیز از دچار شدن به حاشیه‌ها و اولویت دادن به مسائل فرعی»، موضوعات اقتصادی شامل «تولید، اشتغال، مهار تورم، مدیریت نظام پولی و مالی، و عدم وابستگی اقتصاد کشور به نفت» را مسایل اساسی کشور برشمردند.

[ad_2]

Source link