استاندار یزد: مردم مسوولان را در مبارزه با کرونا حمایت کنند

[ad_1]

محمدعلی طالبی روز پنجشنبه در ستاد استانی مقابله و پیشگیری از کرونا ضمن قدردانی از همکاری مردم افزود: بر اساس مصوبه ستاد ملی از شنبه هفته آینده شاهد آغاز فعالیت برخی فعالیت‌های کم خطر صنفی هستیم از شهروندان درخواست می شود موارد بهداشتی را همچنان رعایت کنند.

وی ادامه داد: با توجه به تمهیداتی که در استان صورت گرفت، بسیاری از تصمیمات برای اولین بار در کشور اتخاذ شد و چند روز بعد توسط ستاد ملی به استان‌ها ابلاغ شد توانستیم کمترین مشکل را داشته باشیم و با رعایت مردم در طرح فاصله گذاری اجتماعی و قرنطینه خانگی این ایام بدون مشکل پایان یابد.

استاندار یزد اظهار داشت: برخی فعالیت‌های مجاز می‌توانند در ساعات اعلام شده فعالیت کنند و تمامی اداره های استان نیز طبق مصوبه کشوری با  دو سوم نیروها فعالیت را شروع می کنند.

همچنین رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد گفت: با توجه به روند نزولی بیماری در صورت ادامه کاهش آن در استان پیش بینی ها حاکی است که بیماری حداقل تا چهار هفته دیگر طول می کشد.

دکتر محمدرضا میرجلیلی افزود: در حال حاضر ۳۰۲ نفر در بیمارستان های استان بستری هستند که روند مراجعه بیماران سیر نزولی دارد.

وی همچنین شایعه مصونیت جوانان نسبت به ویروس کرونا را رد کرد و گفت: بر اساس گزارش ها تعدادی از  پسران جوان به دلیل ابتلا به این بیماری جان خود را از دست دادند،این گونه نیست فقط افراد مسن به آن مبتلا می شوند.

به گفته میرجلیلی در میان افراد مبتلا، بیماری هم ۹۹ سال داشت که درمان شد و در بیماران مبتلا به کرونا در استان یزد هرچه سن بالاتر رود آمار بیماران زن و مرد به هم نزدیک است، اما در سنین پایین‌تر تعداد مردها بیشتر از زنان هستند.

وی عمده دلیل ابتلا  به کرونا در استان را بیماری‌های قلبی و عروقی و دیابت دانست و افزود: امسال به علت بیماری کرونا، موارد فوتی‌ نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲.۵ برابر افزایش دارد در حالیکه سال گذشته ۱۰۰ نفر بر اثر بیماری‌های تنفسسی فوت کردند.

به  گزارش ایرنا، ویروس کرونا اواسط دی ماه (دسامبر ۲۰۱۹ ) در ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد. ابتدا از این بیماری به عنوان ذات‌الریه نام برده می‌شد؛ اما کمیسیون ملی بهداشت آن کشور در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ ( نهم دی) به صورت رسمی شیوع این ویروس را اعلام کرد و  شناسایی نخستین مورد آن در ایران ۲۹ بهمن ماه ۱۳۹۸ در قم رسانه ای شد.

همچنین به گزارش روز چهارشنبه تارنمای خبری نشریه دیلی نیوز، «ریچارد برنان» مدیر منطقه‌ای عملیات اضطراری  سازمان جهانی بهداشت گفت که روند ابتلا به کرونا در جمهوری اسلامی ایران به سطح ثابت رسید.

وی افزود: به واسطه افزایش موثر بسیاری از اقدامات کنترل کننده، ما شاهد ثابت ماندن تعداد موارد ابتلا به کرونا در ایران هستیم و در حقیقت، برخی اشارات از کاهش تعداد مبتلایان جدید در روزهای اخیر خبر می‌دهد.

همچنین رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت امروز(پنجشنبه ) اعلام کرد: تاکنون ۶۶ هزار و ۲۰۰ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شدند و با فوت ۱۱۷ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان ناشی از این ویروس  به  چهار هزار و ۱۱۰ تن رسید.

کیانوش جهانپورافزود: از دیروز تا امروز( ۲۱ فروردین) و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، هزار و ۶۳۴  بیمار  جدید مبتلا به کووید ۱۹ شناسایی شدند و  روند بهبود یافتگان سرعت بالایی گرفت که  تاکنون۳۲ هزار و ۳۰۹ نفر بهبود یافته و از بیمارستان ترخیص شدند و سه هزار و ۹۱۸ تن در وضعیت شدید بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

جهانپور بیان کرد: تاکنون ۲۳۱ هزار و ۳۹۳ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شد

[ad_2]

Source link