استان‌های دیگر نسبت به وضعیت کرونایی مازندران هوشیار باشند

[ad_1]

حسین حسن‌نژاد شامگاه جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : به طور حتم رسانه ها و مسئولان استان های دیگر در آگاه سازی مردم نسبت به شرایط کرونایی استان مازندران تلاش کرده و می کنند ، ولی با این وصف ما شاهد حضور گسترده مسافران و گردشگران در تعطیلات جاری در این استان هستیم. 

وی با اشاره به موج تازه مسافرت ها به مازندران از روز پنجشنبه و تداوم آن با توجه به تعطیلی عید غدیر خم ، گفت : مسافران باید هوشیار باشند که توصیه های ما برای سلامتی خودشان و مردم استان های دیگر است. 

معاون سیاسی استاندار مازندران از گردشگری به عنوان مهم ترین بخش اقتصادی استان یاد کرد و افزود : البته حضور پرشمار گردشگر در استان در شرایط عادی برای اقتصاد مازندران خوشحال کننده است ، اما در شرایط حاضر وضعیت به گونه ای دیگر رقم خورده و ناچاریم برای سلامتی مردم مازندران و استان های دیگر توصیه کنیم به شمال سفر نکنند. 

وی حضور گردشگران را برای مازندران سرمایه توصیف کرد و گفت : متاسفانه در شرایط کنونی باید از این سرمایه گذشت زیرا مهم ترین اولویت ما سلامتی جامعه و قطع زنجیره انتقال ویروس است. 

حسن نژاد اظهار داشت : در صورت ابتلای مسافران به کرونا این ویروس به استان‌های دیگر سرایت خواهد کرد و چرخه ای بی انتها از شیوع را منجر می شود. 

کادر درمانی را خسته‌تر نکنیم 

معاون استاندار مازندران به خستگی کادر درمانی و پزشکی استان اشاره کرد و گفت : از مردم می خواهیم که شرایط کادر درمانی را درک کنند زیرا نه تنها تا کنون تعداد قابل توجهی از آنان شهید شدند ، بلکه بسیاری از آنها ماه‌ها از خانواده و زندگی عادی خود دور بوده اند. 

وی حضور پرتعداد مسافران در مازندران با توجه به شرایط قرمز کرونایی را نگران کننده توصیف کرد و افزود : به مسافرانی که به مازندران سفر کردند توصیه می شود حداقل از حضور در اماکن عمومی خودداری کرده و پروتکل‌های بهداشتی را کاملا رعایت کنند. 

طی روزهای اخیر با توجه به پیوند خوردن تعطیلات عید غدیر خم به تعطیلات پایان هفته ، مازندران شاهد موج گسترده ای از مسافرت شهروندان از نقاط مختلف کشور بوده است. ترافیک سنگین مسافران در روز گذشته و امروز تردد در برخی محورهای مواصلاتی به خصوص هراز و چالوس را با مشکل مواجه کرد. 

این در حالی است که مازندران از هفته دوم تیر ماه وارد موج دوم شیوع کرونا شد و بر اساس گزارش دانشگاه های علوم پزشکی مازندران و بابل هم اکنون حدود یکهزار و ۷۰۰ بیمار مبتلا به کووید-۱۹ در بیمارستان های استان بستری هستند و از ۲۲ شهرستان استان هم وضعیت شیوع کرونا در ۲۰ شهرستان قرمز است.

[ad_2]

Source link