استان قزوین از نظر تامین داروهای خاص کمبودی ندارد

[ad_1]

فرهاد ارجمندی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تامین داروهای خاص در حوزه جمعیت هلال احمر و داروخانه سلامت است و با توجه به نیازهای بیماران برای تامین داروهای خاص و نادر اقدام می‌شود.

وی گفت: با برنامه ریزی‌های صورت گرفته، کمبود دارویی در استان کمرنگ است و در حد توان برای تامین داروهای خاص و نادر تلاش می‌شود.

ارجمندی با اشاره به راه اندازی مرکز ارتوپودی فنی در استان، گفت: این مرکز که در سال ۹۷ با ۲ میلیارد تومان اعتبار راه اندازی شده،  تنها مرکزی است که قابلیت ساخت اندام‌های مصنوعی اعم از مکانیکی، الکترونیکی و هوشمند را دارد.

وی گفت: خدمات دهی این مرکز از سال ۹۸ شروع شد درحالیکه بیماران پیش از آن،  برای دریافت اندام‌های مصنوعی به استان‌های تهران و زنجان مراجعه می‌کردند.

این مسوول افزود: این مرکز هم اکنون روزانه به پنج تا ۶ نفر از مراجعه کنندگان خدمات می‌دهد و با کانون معلولان توانا، سازمان بهزیستی و بیمارستان‌های خدمات دهنده ناشی از حادثه مانند شهید رجایی و تامین اجتماعی قرارداد همکاری دارد.

وی گفت: خدمات این مرکز با حدود یک چهارم قیمت بخش خصوصی ارایه می شود و تعداد مراجعه کنندگان آن در هرماه افزایش می‌یابد.

ارجمندی در خصوص مرکز فیزیوتراپی جمعیت هلال احمر استان قزوین، گفت: این مرکز، یکی از مجهزترین مرکز فیزیوتراپی استان با بیشترین میزان مراجعه کننده است که حتی در دوران شیوع کرونا نیز تعطیل نبوده و با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی به بیماران خدمات ارایه کرده است.

این مسوول گفت: مرکز کاردرمانی ما نیز حدود یکسال و نیم اخیر راه اندازی شده و مکمل فیزیوتراپی است و به کسانی که دچار سکته مغزی و تصادفات سنگین شده اند، خدمات می‌دهد.

معاون درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر استان قزوین با اشاره به اقدامات صورت گرفته در حوزه مقابله با کرونا گفت: تیم‌های درمان اضطراری ما برپایه اعضای داوطلب، پرستاران و پزشکان در زمان شیوع کرونا فعال بودند و در پیک اول شیوع کرونا در اسفند و فرودین ماه برای غربالگری و تب سنجی بیماران اقدام کردند.

وی گفت: همچنین این تیم‌ها در نقاهتگاه بیماران کرونایی استان حضور یافتند و به دانشگاه علوم پزشکی استان و سایر دستگاه‌ها برای مقابله با بیماری کرونا خدمات دادند.

[ad_2]

Source link