استان کرمان به سرمایه‌گذاری‌های جدید شرکت‌های معدنی نیاز دارد

به گزارش ایرنا، دکتر محمد جواد فدائی شامگاه چهارشنبه در دیدار معاون وزیر و رییس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران با اشاره به اثرات کرونا بر اقتصاد کشور افزود: فشارهای زیادی برای تعطیلی معادن و صنایع استان در ایام شیوع کرونا در استان و کشور داشتیم اما با تأکید بر رعایت پروتکل های بهداشتی اجازه ندادیم به تولید و اقتصاد استان خسارت زیادی وارد شود.

وی با اشاره به نامگذاری سال ۹۹ به عنوان سال «جهش تولید» از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی، ادامه داد: برای تحقق این شعار نیازمند سرمایه گذاری و شروع پروژه های جدید در استان هستیم و امیدواریم با توجه به افزایش حجم تولید و فروش شرکت های مس و گل گهر در استان این مهم محقق شود.

استاندار کرمان با اشاره به لزوم صرف بخش هایی از درآمد معادن استان در بحث زیرساخت ها اظهار داشت: برای تابستان پیش رو بزرگترین دغدغه ما تأمین آب آشامیدنی مردم بویژه در شهر کرمان است و لازم است با کمک شرکت های بزرگ معدنی بتوانیم با خرید چاه های کشاورزی بخشی از این مشکل را مرتفع کنیم.

معاون وزیر صمت و رییس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران نیز در این دیدار با اشاره به استخراج حدود ۳۵ میلیون تن ماده معدنی در سال ۹۸ در سیرجان گفت: حدود ۱۳ هزار میلیارد تومان درآمد گل گهر در سال ۹۸ بوده است که رشد ۳۷ درصدی نسبت به سال ۹۷ را داشتیم و ۴۸۰ میلیون دلار طرح در سال ۹۸ در منطقه سیرجان اجرا کردیم که رقم بزرگی است.

خداداد غریب پور با اشاره به رکوردهای تاریخی مس در سال ۹۸ تصریح کرد: حجم صادرات مس از ۴۸۰ میلیون دلار در سال ۹۷ به یک میلیارد دلار در سال ۹۸ و فروش آن به ۲۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان رسید.

وی با اشاره به برنامه های پیش روی مس در سال ۹۹ در استان کرمان اظهار داشت: در سال جاری حدود ۶۰۰ میلیارد تومان طرح برای افتتاح در مس داریم که افتتاح تغلیظ ایجو، مس و اسید خاتون آباد شهربابک بخشی از این پروژه هاست و قصد داریم حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان از درآمدهای استان را در خود استان سرمایه گذاری کنیم.Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *