استان کرمان به سرمایه‌گذاری‌های جدید شرکت‌های معدنی نیاز دارد

[ad_1]

به گزارش ایرنا، دکتر محمد جواد فدائی شامگاه چهارشنبه در دیدار معاون وزیر و رییس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران با اشاره به اثرات کرونا بر اقتصاد کشور افزود: فشارهای زیادی برای تعطیلی معادن و صنایع استان در ایام شیوع کرونا در استان و کشور داشتیم اما با تأکید بر رعایت پروتکل های بهداشتی اجازه ندادیم به تولید و اقتصاد استان خسارت زیادی وارد شود.

وی با اشاره به نامگذاری سال ۹۹ به عنوان سال «جهش تولید» از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی، ادامه داد: برای تحقق این شعار نیازمند سرمایه گذاری و شروع پروژه های جدید در استان هستیم و امیدواریم با توجه به افزایش حجم تولید و فروش شرکت های مس و گل گهر در استان این مهم محقق شود.

استاندار کرمان با اشاره به لزوم صرف بخش هایی از درآمد معادن استان در بحث زیرساخت ها اظهار داشت: برای تابستان پیش رو بزرگترین دغدغه ما تأمین آب آشامیدنی مردم بویژه در شهر کرمان است و لازم است با کمک شرکت های بزرگ معدنی بتوانیم با خرید چاه های کشاورزی بخشی از این مشکل را مرتفع کنیم.

معاون وزیر صمت و رییس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران نیز در این دیدار با اشاره به استخراج حدود ۳۵ میلیون تن ماده معدنی در سال ۹۸ در سیرجان گفت: حدود ۱۳ هزار میلیارد تومان درآمد گل گهر در سال ۹۸ بوده است که رشد ۳۷ درصدی نسبت به سال ۹۷ را داشتیم و ۴۸۰ میلیون دلار طرح در سال ۹۸ در منطقه سیرجان اجرا کردیم که رقم بزرگی است.

خداداد غریب پور با اشاره به رکوردهای تاریخی مس در سال ۹۸ تصریح کرد: حجم صادرات مس از ۴۸۰ میلیون دلار در سال ۹۷ به یک میلیارد دلار در سال ۹۸ و فروش آن به ۲۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان رسید.

وی با اشاره به برنامه های پیش روی مس در سال ۹۹ در استان کرمان اظهار داشت: در سال جاری حدود ۶۰۰ میلیارد تومان طرح برای افتتاح در مس داریم که افتتاح تغلیظ ایجو، مس و اسید خاتون آباد شهربابک بخشی از این پروژه هاست و قصد داریم حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان از درآمدهای استان را در خود استان سرمایه گذاری کنیم.

[ad_2]

Source link