استقبال از پویش “من فرزندم را دوست دارم” در خراسان رضوی

[ad_1]

طراح این پویش اجتماعی – فرهنگی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه در سطح کشور نیز پویش ملی “نه به برگزاری امتحانات حضوری پایه نهم” فعال است و مورد حمایت بیش از ۲۰۰ هزار نفر قرار گرفته است افزود: پویش استانی “من فرزندم را دوست دارم” هم اکنون مورد حمایت بیش از  ۱۲ هزار نفر از والدین دانش آموزان پایه نهم استان خراسان رضوی قرار گرفته است.

علیرضا کلاهان گفت:این پویش با هدف اعلام گلایه والدین دانش آموزان پایه نهم از تصمیم برگزاری حضوری امتحانات نهایی در این پایه در شرایط شیوع بیماری کرونا راه اندازی شده است.
وی ادامه داد: در قالب پویش ملی نه به برگزاری امتحانات پایه نهم نیز برای وزرای کشور، آموزش و پرورش و بهداشت و درمان و آموزش پزشکی نامه هایی با مضمون ابراز نگرانی والدین از برگزاری حضوری آزمون های پایه نهم با توجه به شرایط شیوع بیماری کرونا در کشور و وضعیت قرمز مشهد از این لحاظ ارسال شده است.

طراح پویش من فرزندم را دوست دارم گفت: برگزاری امتحانات پایه نهم در برخی استانها از جمله خوزستان با توجه به وضعیت قرمز بیماری کرونا به تاخیر افتاده و والدین دانش‌آموزان این مقطع تحصیلی نگران وضعیت تحصیلی و سلامت فرزندان خود هستند.

معاون آموزش متوسطه اداره‌کل آموزش و پرورش خراسان رضوی هم در این خصوص به خبرنگار ایرنا گفت: برپایی آزمونهای پایه نهم تحصیلی به دستور و با موافقت ستاد ملی مبارزه و مهار بیماری کرونا و نیز وزارت آموزش و پرورش انجام می‌شود.
رضا صابری تولایی افزود: با توجه به موضوع انجام هدایت تحصیلی در پایان پایه نهم و بر اساس میزان نمرات کسب شده دانش‌آموزان در این پایه،برگزاری آزمون حضوری  بر اساس استانداردهای آموزشی از اهمیت برخوردار است.
وی ادامه داد: برگزاری غیر حضوری آزمون برای دانش آموزان این پای موجب متضرر شدن دانش آموزان مستعد خواهد شد بنابراین با توجه به اهمیت هدایت تحصیلی در انتخاب رشته و شغل آینده هر دانش‌آموز برگزاری حضوری این آزمون ها در دستور کار قرار گرفته است.

معاون اداره‌کل آموزش و پرورش خراسان رضوی به مراجعه برخی والدین به مدارس و ابراز نگرانی آنها از برگزاری حضوری امتحانات پایه نهم اشاره و بیان کرد: با توجه به الزام مدارس به رعایت پروتکل های بهداشتی و نیز تاکید به دانش آموزان در این رابطه جای نگرانی نیست و چاره‌ای جز برگزاری حضوری امتحانات وجود ندارد.
صابری افزود: ۹۴ هزار دانش‌آموز پایه نهم در خراسان رضوی در امتحانات حضوری شرکت می‌کنند و مدارس تا پایان خرداد ماه فرصت دارند نسبت به ثبت نمرات دانش‌آموزان در سامانه اقدام کنند. 
وی ادامه داد: پس از ثبت نمرات دانش آموزان در سامانه هر مدرسه امکان دریافت فرم هدایت تحصیلی برای هر دانش آموز وجود داشته و به این ترتیب روند هدایت تحصیلی دانش آموزان از تیر ماه آغاز خواهد شد.
استان ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار نفری خراسان رضوی یک میلیون و ۳۰۰ هزار دانش‌آموز معادل ۹ درصد جمعیت دانش‌آموزی کشور را در خود جای داده است.

به گفته کیانوش جهانپور رییس مرکز اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکنون ۱۴۱ هزار و ۵۹۱ نفر به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده اند و با فوت ۵۶ تن در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به هفت هزار و ۵۶۴ تن رسید.

[ad_2]

Source link