استقبال فرانسه از برنامه اصلاحات اقتصادی دولت لبنان

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری فرانسه، سخنگوی وزارت امور خارجه فرانسه روز جمعه در بیانیه ای اعلام کرد: دولت لبنان طرحی اقتصادی را تصویب کرد و تصمیم به دریافت کمک از صندوق بین المللی پول گرفت. این اقدامات برای یافتن یک راه حل برای بحران شدیدی که این کشور با آن روبه روست، مهم به شمار می رود.

دولت لبنان امیدوار است جامعه بین الملل برای برنامه اصلاحات اقتصادی که روز پنجشنبه تصویت کرد، اعتنای کافی قایل شود تا بتواند کمک هایی را که لبنان به شدت به آن نیاز دارد و بالغ بر ۲۰ میلیارد دلار است، دریافت کند.

«اگنس فون در مول» سخنگوی وزارت خارجه  فرانسه گفت: در حال حاضر انجام اصلاحات ضروری برای شکوفایی این کشور ضروری است و می تواند پاسخگوی خواسته‌های مشروع ملت لبنان باشد.

وی افزود: بر همین اساس(انجام اصلاحات)، فرانسه با شرکای خود برای همراهی با تلاش های لبنان آماده است.

گروه کشورهای کمک کننده به لبنان شامل برخی کشورهای اروپایی و عربی در نشست ماه دسامبر که به دعوت فرانسه برگزار شد، ارایه کمک به لبنان را به اجرای یک سری اصلاحات مشروط کردند.

دولت لبنان اخیرا برنامه مهم اصلاحات اقتصادی را برای حل بحران بدهی های ارزی ،پایین آمدن میزان بیکاری ، تقویت ارزش پول ملی و سیستم بانکی و مشکلات دیگر اقتصادی که عارض این کشور است، اعلام کرد.

به گزارش روز جمعه خبرگزاری ملی لبنان، حسان دیاب نخست وزیر فن سالار لبنان پس از نشست هیات دولت این کشور اعلام این برنامه را نقطه عطفی در تاریخ لبنان دانست و با تبریک به همه لبنانی ها از آنان به ویژه مهاجران که توان ارسال ارز را دارند خواست در اجرای آن مشارکت جدی داشته و دولت را برای تحقق کامل آن همراهی کنند.

وی گفت : لبنان سالها است که از بی تدبیری های زیاد در زمینه های اقتصادی رنج می برد و بحران عظیمی که امروز شاهد آن هستیم نتیجه همان مدیریت سال های قبل است که انباشته شده و برنامه جدید اصلاحات اقتصادی می تواند آغازی برای پایان این وضعیت و ایجاد چشم اندازی مثبت برای سال های پیش رو باشد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *