استقبال گسترده از سامانه آموزش مجازی زائران حج

[ad_1]

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی حج، در این نشست که امروز (یکشنبه) به ریاست حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب نماینده ولی‌فقیه و سرپرست حجاج ایرانی تشکیل شد، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدعلی اخویان با اشاره به اینکه بیش از  ۱۱ هزارو ۵۰۰ نفر نرم افزار کاروان مجازی را در گوشی های هوشمند خود نصب کرده اند، افزود: میانگین حضور هر کاربر در این نرم افزار ۱۷ دقیقه بوده است.
وی با اشاره به استفاده بیش از ۲۹۰ هزار نفر از کلاس های برخط آموزش گفت: در کانال ویژه روحانیون و مدیران حج ۹۹ درپیام رسان «بله» حدود ۴۲۰ روحانی و مدیر عضو شده و ۹۵ کاروان تاکنون در بخش “کاروان من” از نرم افزار کاروان مجازی فعال شده اند.  
حجت الاسلام نواب نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت نیز دراین جلسه تاکید کرد: با توجه به وضعیتی که شیوع ویروس کرونا ایجاد کرده است و درحال حاضر عملا برگزاری تجمعات و همایش ها امکان پذیر نیست استفاده از امکانات فضای مجازی در اولویت قرار گیرد.
درادامه این جلسه حجت الاسلام  والمسلمین علی پروانه مدیر جذب و سازماندهی معاونت فرهنگی بعثه‌ با اشاره به اینکه نزدیک به ۵۰۰ روحانی به کاروان های زائران شیعه معرفی شده اند، اظهار داشت: معاینات پزشکی ۳۵۵ نفر از آنان تاکنون انجام شده است.
وی افزود: با توجه به برنامه ریزی انجام شده در تخصیص معین و معینه ها به کاروان هایی که شرایط لازم را داشته باشند، مشکلی وجود ندارد.  
این جلسه با گزارش حجت الاسلام والمسلمین هادی اکبری مدیر امور اهل سنت بعثه در مورد اقدامات صورت گرفته در این حوزه ادامه یافت و وی از افزایش تعداد کاروان های اهل سنت به ۶۳ کاروان خبر داد.  
حجت الاسلام والمسلمین حاجی ابراهیمی مدیر برنامه و محصولات فرهنگی بعثه‌ نیز اعلام کرد: بخشی ازمحصولات فرهنگی حجاج آماده شده است و بخش دیگر با مشخص شدن وضعیت حج به سرعت چاپ و توزیع خواهد شد.  
در پایان این جلسه نماینده ولی فقیه باردیگر بر انتخاب نیروهای توانمند و کارآمد برای اعزام به حج تاکید کرد و گفت: حج سهمیه ای نیست و حق الناس و عدالت در اعزام نیروها باید در نظر گرفته شود وافرادی اعزام شوند که علاوه بر کارایی، از ویژگی چند پیشگی برخوردار باشند.  
حجت الاسلام والمسلمین نواب تاکید کرد: از کارکردهای مختلف فضای مجازی در راستای ماموریت های کمیته فرهنگی آموزشی اربعین و دو معاونت بین الملل و فرهنگی باید هرچه بیشتر استفاده شود.

[ad_2]

Source link