استودیو عکاسی چیست؟

استودیو عکاسی چیست؟

استودیو عکاسی چیست؟

درست ترین مفهوم عکاسی استدیویی، محیط های خانگی پیش ساخته حساس تنظیماتی در دست گرفتن شده است. در این محیط، عکاس بر تمام چیزهایی که یک عکس را تشکیل می دهند، کنترل تمام دارد. عکاسی استدیویی برای عکاسی از موضوعات مختلفی، از گزاره مردم، حیوانات، محصولات متنوع، از ماشین تا جواهرات، استعمال می شود. یک استدیو عکاسی معمولا به صورت یک فضای خالی تهیه و تنظیم می شود، یعنی یک اتاق خالی. سپس، عکاس پشت صحنه را تهیه می کند و در مورد این که چه چیزی در عکس قرار بگیرد و چه چیزی حذف شود، از جمله لباس نوع ها و لوازم جانبی، تصمیم می گیرد.

استودیو

 اختلاف اساسی بین عکاسی مکان و عکاسی استدیویی، استدیو است. در استدیو، عکاس می تواند بر هر جنبه از فوتوشوت ها را در دست گرفتن کند. در حالی که در یک مکان خاص، عکاسی ممکن است درون یک فضای بسته یا این که خارج از آن صورت دهدهنگامی که عکس برداری در یک مکان خارجی انجام می شود، عکاس باید باد، باران، و حالت نوری متعدد مقابله کندهنگامی که عکاسی در یک مکان داخلی انجام می شود، عکاس احتمال دارد باید حیاتی نور ناکافی و اشیای مزاحم پس حوزه بجنگد. در هنگام عکس برداری مکانی، عکاس بایستی برخی از کارداران استدیو را به لوکیشن گزینه حیث بیاورد. گرچه این کار به تولید محیطی فن ای در آن مکان کمک می کند، البته تهیه یک مکان عکاسی که مهم حالت ایده آل یک استدیو خوب منطبق باشد، تقریبا غیرممکن استاصلی همین حال، زمانی که عکاسی در محفظه در دست گرفتن شده استدیو شکل می دهد، عکاس بر هر جنبه از کردار یک عکس عالی، در اختیار گرفتن تام دارد، از گزاره تهیه طرح نورپردازی ایده آل مکان. عکاسی استدیویی از پیش راستا های متنوع در ژانرهای گوناگون استفاده می کنداین پیش راستا ها شامل پیش حوزه تک رنگ برای عکاسی پرتره و پیش حوزه های پیچیده ای است که صحنه های خارجی، مثل ساحل یا خیابان نا مرتب را شبیه سازی می کنند. در موقعیت پیش حوزه های پیچیده، عکاسی طوری انجام می شود که انگار واقعا عکس در آن مکان ها گرفته شده است. لباس و لوازم جانبی اختصاصی به جهت گونه ها معمولا در این گونه عکاسی به کار گیری می شوند و اسباب و اثاث جانبی می تواند لباس یک دوره مختص یا این که یک عینک مطالعه باشد (قیمت آتلیه عروس)

نورپردازی

جزء مهم عکاسی استدیویی خوب است، و تمام بهترین مدل ها، لباس ها و اثاثیه جانبی نمی توانند نورپردازی ضعیف را پوشش دهند. ملزومات نورپردازی اصلی توجه به نوع دوربین، در موقعیت فیلم یا دیجیتال، میزان و نوع اشیاء، تناژ پوست دسته ها، رنگ لباس ها و جور عکس (پرتره، طبیعت بی جان یا عکاسی مد تخصصی) می تواند زیاد متعدد باشد. در عکاسی استدیویی، محل قرارگیری و رنگ نور برای به دست آوردن یک عکس مناسب اهمیت است. در بعضی از موارد، عکاس می خواهد حیاتی سایه های استراتژیک، یک عکس نمایشی کردار کند، در حالی که در بقیه عکس ها، مثل عکاسی از محصولی مثل یک حلقه الماس به جهت یک کمپین تبلیغاتی، عکاس نور را طور تهیه و تنظیم می کند که ابدا سایه ای وجود نداشته باشد. هزینه عکاسی استدیویی حرفه ای می تواند از یک سری پوند به جهت یک پرتره ساده تا قریه هزار پوند به جهت یک کمپین تبلیغاتی پیشرفته متفاوت باشدبها های بالای بعضی عکس ها یک شبه به دست نیامده اند، به جهت اینکه حقیقتا متوجه شویم که عکاسی استدیویی امروزی چیست، بایستی از تاریخ آن هم سردربیاوریم. عکاسی در استدیو

تاریخچه عکاسی استدیویی

عکاسی استدیویی از قرن نوزدهم می آید و فناوری عکس از اولین عکسی که دارای کل منابع طبیعی در سال 1824 گرفته شد، به طور مداوم در حالا تکامل استحیاتی دوربین های دیجیتال، مدرن و امروز، SLR که سوای فیلم می توانند عکس های شارپ بگیرند، شاید باورش طاقت فرسا می باشد که اولی عکاسان استدیویی برای هر نمایش عکس، بایستی به اعتنا مواد شیمیایی در میزان های مشخص را حیاتی نیز ترکیب می کرداولین عکاسی استدیویی صرفا می توانست تصاویر سیاه و سپید بگیرد. گرفتن عکس های واضح امروزی اساسی رنگ های تماشایی سوای فیلم می تواند نظیر عکاسان آن زمان، غیرقابل تصور باشد، نظیر پرواز نمودن از نیویورک به کالیفرنیا در عرض یکسری ساعت که به جهت برادران رایت غیرقابل اعتقاد و باور استحساس پیشرفت تجهیزات، فناوری و ترفند ها، عکاسی در استدیو شروع به عمل کرد، به طوری که تولید تصاویر داخلی مهم میزان مرغوب بودن بالا آسان تر شداولی عکاسی استدیویی تجاری، گرفتن پرتره از افراد بود و در دهه 1940، عکاسی در استودیو تقریبا به طور تام جایگزین نگارگری پرتره شده بود، زیرا فرآیند عکاسی بی آلایش تر بود و دوران کمتری ارتفاع می کشیداهمیت این حال، اضطراری به ذکر هست که او‌لین پرتره استدیویی در سال 1826 گرفته شد و به 8 ساعت آشکاری احتیاج داشت (ارزان ترین فیلمبرداری عروسی تهران).

منبع: استودیو ترمه