اصناف شوشتر هر چه سریع تر در سامانه سلامت ثبت نام کنند

[ad_1]

حسین پنبه دانه پور روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد : همه اصناف ملزم هستند در سامانه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ثبت نام کرده و گواهی مربوطه را اخذ نمایند.

وی افزود: در صورت تصمیم ستاد کرونای استان خوزستان مبنی بر بازگشایی اصناف ، چنانچه متصدی واحد صنفی فاقد گواهی سلامت باشد به هیچ عنوان اجازه فعالیت به وی داده نمی شود .

رییس شورای سلامت شهرستان شوشتر با تاکید بر رعایت پروتکل های بهداشتی توسط اصناف ادامه داد :واحدهای صنفی که در مدت زمان اخیر به دلیل شیوع کرونا تعطیل نبودند ( مانند سوپر مارکت ها ، نانوایی ها و ..) هم ملزم به دریافت گواهی سلامت از سامانه وزارت بهداشت هستند .

وی گفت: هدف حفظ سلامت و قطع زنجیره ویروس کرونا است و با هر گونه سهل انگاری در این زمینه برخورد قاطع قانونی و نهایتا پلمب واحد صنفی منجر می شود.

ویروس کرونا از ۲ هفته گذشته افراد زیادی را در خوزستان مبتلا کرده به گونه‌ای که مسوولان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی  اعلام کردند در چند روز گذشته یک چهارم مبتلایان به ویروس کرونا در کشور مربوط به خوزستان بوده است.

برای جلوگیری از ناپایدار شدن وضعیت انتشار ویروس کرونا در خوزستان، ادارات، بانک‌ها و اصناف غیر ضروری از ۲۲ تا ۲۹ اردیبشهت ماه در شهرستان های با وضعیت قرمز تعطیل اعلام شدند و مجدد از یکم تا پنجم خردادماه ادارات، شرکت ها، سازمان ها، دستگاههای اجرایی و بانک ها و اصناف تعطیل شدند.

به گفته مسوولان دانشگاه علوم پزشکی اهواز افزایش بیماریابی و رعایت نکردن فاصله گذاری اجتماعی از عوامل افزایش ابتلا به کرونا در خوزستان بوده است.

ویروس کرونا نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد و تاکنون به بیش از ۲۰۰ کشور سرایت کرده است که سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

[ad_2]

Source link