اطلاعات مفید درباره سیر سیاه دکتر بیز

سیر سیاه ماده ای منحصر به فرد، مغذی و شفابخش است که سال هاست توسط مردم کره، ژاپن و کشورهای آسیای شرقی برای حفظ جوانی، سلامتی و افزایش مقاومت بدن در برابر بیماری ها استفاده می شود.
 
سیر سیاه چیست و چگونه تولید می شود؟
 
شاید شما هم بخواهید با خوردن روزانه یک حبه سیر از خواص این ماده غذایی بی نظیر لذت ببرید، اما به دلیل بوی بد آن، آن را کنار بگذارید. شاید برایتان جالب باشد که بدانید به جای یک حبه سیر ساده می توانید یک حبه سیر بی بو و با طعم نسبتا شیرین بخورید و از خواص سیر بهره ببرید! جالبتر اینکه سیر سیاه خواص درمانی و سلامتی بیشتری نسبت به سیر معمولی دارد!
 
اگر سیر معمولی را 50 تا 90 روز در دمای 60 تا 77 درجه نگهداری کنیم به سیر سیاه تبدیل می شود. این فرآیند که تخمیر نام دارد، طعم سیر را شیرین می کند و رنگ آن را تیره می کند و حالتی نرم و ژله مانند به سیر می دهد.
 
کره ای ها اولین کسانی بودند که سیر سیاه را برای اهداف دارویی تولید کردند، زیرا سیر سیاه دارای خواص درمانی استثنایی است. سیر سیاه به دلیل خواص درمانی فوق العاده و طعم و مزه خوب و خوراکی خود، با رشد قابل توجهی در مصرف در سراسر جهان مواجه است و در حال تبدیل شدن به یکی از معروف ترین و مهم ترین محصولات در بین غذاهای سالم در جهان است.
 
خواص سیر سیاه
 
سیر سیاه خواص درمانی شگفت انگیزی دارد:
 
    سیر سیاه چربی می سوزاند و باعث کاهش وزن می شود.
    سیر چربی های رسوب شده در رگ ها را از بین می برد و از گرفتگی رگ ها و حملات قلبی جلوگیری می کند.
    سیر سیاه در دیابت مفید است و عواقب این بیماری را بهبود می بخشد.
    سیر سیاه خاصیت ضد سرطانی دارد و در پیشگیری از سرطان مفید است.
    سیر سیاه چربی های مضر خون را کاهش می دهد.
    سیر سیاه ضد حساسیت است.
    سیر سیاه التهاب و درد مفاصل را کاهش می دهد.
    سیر سیاه از کبد چرب جلوگیری می کند.
    سیر سیاه از بیماری های قلبی محافظت می کند و سلامتی را افزایش می دهد
 
نحوه مصرف سیر سیاه
 
برای بهره مندی از فواید سیر سیاه، مصرف روزانه یک حبه سیر سیاه توصیه می شود. مصرف سیر سیاه باید مستمر باشد و هر روز مصرف شود تا اثرات سلامتی آن بعد از حدود یک ماه در بدن ظاهر شود. می توانید سیر سیاه را به تنهایی بخورید یا آن را با غذاهای دیگر تهیه کنید. با سیر سیاه هم می توانید سس های خوشمزه درست کنید.
سیر سیاه را از کجا بخریم ؟
این ماده با ارزش را می توانید از فروشگاه های اینترنتی معتبر همانند کالایاب با قیمت معقول بخرید