اطلاعات کلی درباره تحصیل در مالزی

تبادل دانشجو

اگر در دانشگاه انگلستان تحصیل می کنید که دارای شعبه ای در مالزی و یا ارتباط با دانشگاه مالزی است ، ممکن است به شما امکان قبولی در ترم یا یک سال کامل از دوره خود را در آنجا ارائه دهد. از مدرسان یا خدمات دانشجویی خود بخواهید که آیا این گزینه در دسترس شما است یا خیر.

برای سایر برنامه های تبادل با دانشگاه های مالزی ، وب سایت این موسسه را بررسی کنید تا ببینید چه فرصت هایی وجود دارد.

 

هزینه دوره
شهریه بین موسسات متفاوت است ، اما هزینه های مرتبط با تحصیل در دانشگاه مالزی در مقایسه با کشورهایی مانند انگلیس ، ایالات متحده و استرالیا مقرون به صرفه است. شهریه دوره های تحصیلات تکمیلی به طور متوسط ​​حدود 30،000 Ringgit مالزی (حدود 6،432 پوند) است.

اگر تحصیل را در یک دانشگاه بین المللی شعبه انتخاب کنید ، معمولاً مبلغی بیشتر در شهریه پرداخت خواهید کرد. آنها تمایل دارند تا از مبلغ RM50،000 (10،270 پوند) و 60،000 RM (12،684 پوند) شارژ شوند. تحصیل برای MBA هزینه اضافی خواهد داشت.

هزینه تحصیل در مالزی

هزینه های زندگی در مالزی در مقایسه با بسیاری از مقصد های دیگر نسبتاً کم است ، اما از آنجا که دانشجویان بین المللی قادر به کار در طول مدت ترم نیستند ، بسیاری تصمیم می گیرند که از طریق بورس های تحصیلی ، بورس های تحصیلی و کمک هزینه ها به دنبال روش های جایگزین بودجه باشند.

دانشگاه ها بسته به طیف وسیعی از عوامل بودجه را به دانشجویان آینده تحصیلات تکمیلی اعطا می کنند ، بنابراین برای اینکه بدانید چه بودجه ای ممکن است در دسترس شما باشد ، حتماً با دانشگاه منتخب خود در تماس باشید.

دانشجویان تحصیلات تکمیلی و دکترا همچنین ممکن است واجد شرایط دریافت بورس تحصیلی بین المللی مالزی (MIS) باشند ، ابتکاری از دولت مالزی برای جلب بهترین ذهن ها از سراسر جهان برای پیگیری مطالعات پیشرفته دانشگاهی در این کشور.

بانک اطلاعاتی شامل جدیدترین بودجه کارشناسی و کارشناسی ارشد در دسترس دانشجویان بین المللی می تواند در تحصیل در مالزی – بورس های تحصیلی یافت شود.

ویزای دانشجویی

به کلیه دانشجویان بین المللی که مایل به تحصیل در مالزی هستند ، نیاز به ویزا دارند که فرم دانشجویی دریافت می کند. برنامه ها می توانند بصورت آنلاین انجام شوند اما اکثر دانشگاه ها پس از پذیرفتن پیشنهاد آنها از یک مکان ، از طرف شما درخواست می کنند.

گذراندن دوره دانشجویی تا یک سال به طول می انجامد ، بنابراین اگر دوره شما بیش از 12 ماه ادامه یابد ، باید سالیانه آن را تمدید کنید.

برای درخواست گذرنامه دانشجویی از طرف شما به دانشگاه خود نیاز دارید:

  • یک عکس با اندازه گذرنامه
  • یک نسخه از گذرنامه خود را
  • یک کپی از نامه پیشنهادی دانشگاه شما
  • کپی گواهی نامه های دانشگاهی و نسخه ها
  • گزارش معاینه پزشکی قبل از ورود

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد روند تحصیل در مالزی ، به مشاوره شریف  مراجعه کنید.

چگونه درخواست شود
برای تحصیلات تکمیلی باید به طور مستقیم به دانشگاه مورد نظر برای تحصیل مراجعه کنید ، زیرا هیچ سیستم متمرکز برنامه ای وجود ندارد. هیچ محدودیتی در مورد تعداد موسساتی که می توانید درخواست کنید وجود ندارد.

در بیشتر موارد ، باید یک فرم درخواست را تکمیل کنید ، که بیانگر دستاوردهای دانشگاهی و شامل اظهارنامه شخصی است. با این حال ، روش های کاربردی بسته به دانشگاه متفاوت است – در حالی که برخی به نامه نیاز دارند و برخی دیگر تاریخچه علمی بسیار دقیق تری دارند و در صورت کاربرد پیشنهاد تحقیق شما.

الزامات زبان
اکثر دانشگاه های مالزی دوره های کارشناسی ارشد را به زبان انگلیسی تدریس می کنند ، در حالی که دوره های کارشناسی ارشد به طور کلی به زبان محلی مالایی مورد مطالعه قرار می گیرد. اگر دوره شما به زبان انگلیسی تدریس می شود و زبان اول شما نیست ، ممکن است برای نشان دادن مهارت خود ، مجبور شوید از امتحانی مانند IELTS استفاده کنید.

مقایسه با مدارک تحصیلی انگلستان

مدارک تحصیلات تکمیلی از مالزی در سراسر جهان شناخته شده است و باید توسط کارفرمایان پذیرفته شود – همیشه این را قبل از درخواست شغلی با استخدام کنندگان تأیید کنید.