افشای طرح تروریست ها برای حمله به مراقد مقدس عراق

[ad_1]

وی در مصاحبه با المعلومه گفت که جرف النصر یکی از مهم ترین مناطق پیوند و اتصال استان های غربی، مرکزی و جنوبی به شمار می رود و اشغال آن یک فاجعه امنیتی است.
این کارشناس نظامی افزود: گروه تروریستی داعش با تمام توان سعی می کند که این منطقه راهبردی را کنترل کند تا بتواند به راحتی به مراقد مقدس در کربلا و نجف برسد و مرجعیت را هدف قرار دهد تا درگیری های فرقه ای گسترده در عراق روی دهد.
الاعسم توضیح داد: حضور و تقویت الحشد الشعبی و نیروهای امنیتی در آن منطقه به منظور ناکام ماندن طرح تروریست ها برای رسیدن به این منطقه که یک دریچه ایمنی واقعی برای جلوگیری از فروپاشی عراق و کشیده شدن این کشور به سمت جنگ فرقه ای می باشد ، ضروری است.
در همین حال، برخی گزارش های منتشره از سوی سازمان اطلاعات و امنیت عراق حکایت از این دارد که گروه تروریستی داعش برای دست زدن به چند حمله تروریستی در بغداد برنامه‌ریزی کرده است.
به گزارش ایرنا، بر اساس این گزارش های اطلاعاتی که بخشی از آنها در برخی از رسانه های عراق منتشر شد، گروه تروریستی داعش چند هدف مهم را برای حملات تروریستی خود در بغداد پایتخت عراق مشخص کرده است.
طبق این گزارش ها، دفتر نخست وزیری در منطقه امنیتی سبز، «خیابان حیفا»، «فرماندهی پلیس بغداد»، «زندان نوجوانان (کانون اصلاح و تربیت)»، «شبکه تلویزیونی دولتی العراقیه»، «استانداری بغداد» و «اداره بازنشستگی» مهم ترین اهداف حمله تروریستی داعش در پایتخت اعلام شده اند.
همه این اهداف در مرکز پایتخت عراق و در نزدیکی منطقه امنیتی سبز واقع شده و در سال های فعالیت گروه های تروریستی در بغداد جزو اهداف مهم حملات تروریستی به شمار می رفتند.
تروریست ها در روزهای گذشته فعالیت بی سابقه ای در مقایسه با یکی دو سال اخیر در مناطق شمال، غرب و شرق پایتخت عراق در استان صلاح الدین، دیاله و الانبار داشته اند.
فرماندهی مشترک نظامی عراق از امروز دوشنبه عملیات وسیع امنیتی برای شناسایی، تعقیب و سرکوب این گروه تروریستی را در استان الانبار تحت عنوان «شیران بیابان» آغاز کرده است.

کارشناسان منطقه معتقدند که به دنبال مخالفت باادامه حضور نظامی امریکا در عراق ، واشنگتن با هدف ناامن کردن این کشور برای ادامه حضور خود دست به تقویت دوباره تروریست ها در عراق زده و حتی برخی اخبار حاکی از انتقال شماری از تروریست ها از سوریه به عراق با استفاده از بالگرد است.

امریکا دارای چند پایگاه نظامی در عراق است که مهم ترین آن عین الاسد در استان الانبار است.

[ad_2]

Source link