اقلام بهداشتی تولیدی خراسان رضوی نیاز سایر استانها را تامین می‌کند

[ad_1]

حسن جعفری روز شنبه در حاشیه آیین ارتقای شهرستان ششتمد در گفت و گو با خبرنگاران افزود: سطح تولید لوازم بهداشتی و ماسک در سطح استان خراسان رضوی افزایش یافته است.

وی اضافه کرد: خراسان رضوی به لحاظ ویروس کرونا هم چنان در وضعیت قرمز قرار دارد اما شتاب ابتلا کاهش یافته است که با تداوم روند رعایت پروتکل‌های بهداشتی وضعیت استان مناسب تر می‌شود.

معاون اجتماعی استانداری خراسان رضوی با اشاره به شرایط ویروس کرونا و نحوه اجرای مراسم عزاداری ماههای محرم و صفر گفت: مقام معظم رهبری تکیلف همه را مشخص کرده است لذا در برپایی مراسم عزاداری رعایت پروتکل‌های بهداشتی و پیروی از مصوبات ستاد کرونا ضروری است.  
جعفری با اشاره به اهمیت سلامت مردم افزود: برای برپایی مراسم عزاداری ماه محرم و صفر دستورالعمل و نحوه برگزاری مراسم‌ تدوین و به فرمانداری ها اعلام شده است.
وی ادامه داد: تاکید شده تمامی مراسم روضه‌خوانی و عزاداری امام حسین(ع) در فضاهایی باز با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، فاصله‌گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک و حداکثر به مدت دو ساعت برگزار شود.
معاون اجتماعی استانداری خراسان رضوی با اشاره به اقدامات مناسب وزارت بهداشت و همراهی مردم در مقابله با شیوع ویروس کرونا گفت: شیعیان ایران با رعایت پروتکل های بهداشتی در آیین عزاداری ماه محرم به طور یقین به الگویی برای کشورهای همسایه تبدیل می‌شوند.
هم‌اکنون حدود پنج میلیون نفر از جمعیت ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار نفری استان خراسان رضوی زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد قرار دارند و به بقیه توسط دانشکده و دانشگاه‌های علوم پزشکی سبزوار، گناباد، تربت‌حیدریه، تربت‌جام و نیشابور خدمات رسانی می‌شود.

شهرستان تازه تاسیس ششتمد در ۲۵۰ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.

بنا بر اعلام سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکنون ۳۴۱ هزار و ۷۰ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و  شمار جان‌باختگان این بیماری به ۱۹ هزار و ۴۹۲ تن رسیده است.

[ad_2]

Source link