امام‌جمعه اصفهان: زدن ماسک یک وظیفه عقلی و ضامن سلامتی است

[ad_1]

حضرت آیت‌الله  سیدیوسف طباطبایی‌نژاد در خطبه‌های این ‌هفته نماز جمعه اصفهان در مصلای امام خمینی (ره) این شهر افزود: زدن ماسک برای حفظ سلامت خود و خانواده ضروری است و زدن آن منتی بر کسی نیست چرا که در صورت احتمال ابتلای بسیاری افراد بیشتر می‌شود.
وی اضافه کرد: کسی گمان نکند دوران این ویروس تمام شد روز گذشته در بی سابقه‌ترین آمار بیش از ۲۱۰ نفر به واسطه این ویروس در کشور فوت کردند.
نماینده ولی فقیه در استان اصفهان همچنین با اشاره به ضرورت رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی افزود:  ۱۶ هزار کشته و ۳۰۰ هزار مجروح سالانه بر اثر رعایت نکردن قوانین رانندگی در کشور یک امر بسیار بزرگی است.
وی خاطرنشان کرد: قوانین راهنمایی و رانندگی قوانین بین المللی است که در همه جای جهان قابل اجرا و از قوی‌ترین قانون‌هاست.
حضرت آیت الله طباطبایی‌نژاد با اشاره به سالروز کشتار مدافعان حجاب در مسجد گوهرشاد، تصریح کرد: رفتار پهلوی در ایران و آتاتورک در ترکیه برای ترویج کشف حجاب در راستای مزدوری استکبار است زیرا دشمن دریافت که مقابله با حجاب راهی برای ضربه زدن به اسلام خواهد بود و این همان روندی است که از اشغال اندلس توسط دشمنان اسلام تا کنون دنبال می‌شود.
وی بیان کرد: دشمن تصریح کرد که عفاف زدایی و ضربه زدن به خانواده کلید رمز انحطاط تمدن ایرانی و اسلامی است.
عضو خبرگان رهبری تاکید کرد: رسانه‌ها به ویژه رسانه‌هایی که مربوط به برخی نهادهاست، مباحثی چون دوچرخه سواری را ترویج نکنند زیرا علمای دین تاکید دارند که دوچرخه سواری بانوان در اماکن عمومی جایز نیست و به طور قطع رسانه‌هایی که چنین اقداماتی می‌کنند بدانند این اقدام نوعی بی‌دینی است.
نماینده ولی فقیه در استان اصفهان با اشاره به توهین شرق الاوسط به آیت الله سیستانی، گفت: همه مردم ایران و همه گروه‌ها و احزاب و جریان‌های عراق این اقدام زشت را محکوم کردند و کسانی که پشت صحنه این مسائل هستند بدانند نتیجه اعمال خود را خواهند دید.
وی با اشاره به زیاده خواهی‌های رژیم صهیونیستی، ادامه داد: ۱۹۲ کشور  با آمریکا و اسراییل مخالفت کردند و از سوی دیگر سران کشورهای جهان تحریم تسلیحاتی ایران را نپذیرفتند.
امام جمعه اصفهان همچنین در خطبه اول نماز با اشاره به ویژگی‌های مومن از منظر آیات و روایات، افزود: دوری و برائت جستن از دشمنان خدا و دوستی و همراهی با دوستان خدا از ویژگی‌های مومن است که در آیات و روایات جایگاهی بس رفیع دارد.
وی ادامه داد:  تولی و تبری از یک منظر جز ضروریات دین محسوب می شود و ریشه در اعتقادات دارد زیرا موحد واقعی به دوستی با دوستان خدا و دشمنی با دشمنان خدا نیز ایمان دارد.
حضرت آیت الله طباطبایی‌نژاد تصریح کرد: تمامی کارهای یک فرد مومن برای خداست و لذا اگر کسی را دوست دارد برای خدا دوست دارد و اگر با کسی دشمن است این دشمنی در راستای فرامین الهی است.
وی با بیان اینکه خطبا، علما، نمایندگان مجلس و مسوولان ما باید الگو باشند، تصریح کرد:  اگر نمایندگان مجلس سخنی می‌گویند باید بر اساس منطق و مبانی اخلاقی باشد و لذا نماینده حق ندارد در صحن علنی مجلس تهمت دروغگویی و خیانت به یک وزیر بزند که متاسفانه چنین اتفاقی هم رخ داده است.
وی ادامه داد: کسی حق ندارد در دفاع از گروه یا حزب خاص به طرف مقابل فحش یا ناسزا بگوید و مطمئن باشید که در آخرت کسی به خاطر فحش ندادن به کسی به جهنم می‌رود.
 

[ad_2]

Source link