امام جمعه آستارا: انجمن‌های اسلامی مدارس گام دوم انقلاب را تبیین کنند

حجت الاسلام کاظم حافظ نیا روز چهارشنبه در دیدار با تعدادی از مسئولان انجمن های اسلامی مدارس در دفتر امام جمعه آستارا اظهار کرد: تقویت قدرت تجزیه و تحلیل دانش آموزان در خصوص بیانیه رهبر معظم انقلاب درباره گام دوم انقلاب اسلامی در دستور کار اتحادیه انجمن ها قرار گیرد و در این رابطه نباید از برگزاری جشنواره های علمی و فرهنگی غافل شد.

 وی ادامه داد: دانش آموزان عضو اتحادیه انجمن های اسلامی از نظر علمی در سطح بالا قرار دارند و باید از آنها برای تقویت بنیه ‌های علمی و انگیزش دانش آموزان به برنامه های انقلابی استفاده کرد.

امام جمعه آستارا گفت: اخلاق مداری و مبارزه با مظاهر فساد، سرلوحه انجمن های اسلامی مدارس باشد و در سال های گذشته، اتحادیه انجمن های اسلامی با همکاری آمورش و پرورش آستارا، برنامه های خوبی را اجرا کرده است.

مدیر آموزش و پرورش آستارا هم اظهار کرد: دانش آموزان نخبه با معدل بالای ۱۸ و دارای شاخص های ممتاز فرهنگی و علمی می توانند در اتحادیه انجمن های اسلامی عضو شوند و حدود ۱۰۰ دانش آموز آستارا در ۲۰ اتحادیه انجمن های اسلامی فعالیت می کنند. 

سجاد موسوی افزود: انگیزش درونی اعضا، خودسازی، انجام امور به صورت تعاونی، استفاده مبتکرانه از هنر و ابزار نو، احساس مسئولیت به رشد یکدیگر، رشد فضیلت های اخلاقی و عضویابی چهره به چهره از ویژگی های انجمن موفق است. 

وی گفت: چهار تشکل رسمی در این اداره فعال است و ارزشمندترین آنها، اتحادیه انجمن های اسلامی است و این تشکل، اعتماد به نفس دانش آموزان را برای پذیرش مسئولیت های اجتماعی و سیاسی فراهم می کنند. 

در این جلسه تعدادی از فعالان فرهنگی مدارس آستارا با دریافت لوح تقدیر با امضای معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش تجلیل شدند.

بندر مرزی آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در غرب گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد و در سال تحصیلی گذشته ۱۸ هزار دانش آموز در ۱۶۰ مدرسه آن به تحصیل علم مشغول بودند.Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *