امام جمعه دزفول:عدالت در توزیع کمک‌های مردمی بین نیازمندان رعایت شود

[ad_1]

حجت الاسلام سیدمحمدعلی قاضی دزفولی عصر دوشنبه در نشستی که به منظور هماهنگی توزیع کمک های نیکوکاران بین نیازمندان در محل ناحیه مقاومت بسیج دزفول برگزار شد افزود: کشور در شرایط خاصی است و مسوولان موظف هستند به وظایف محول شده به خوبی عمل کنند و از موازی کاری پرهیز کنند.
وی آغاز هفته سلامت را به ایثارگران و جهادگران عرصه سلامت که جانانه پای کار هستند تبریک گفت و افزود: برای کمک به نیازمندان باید از ظرفیت خیران، گروه های جهادی، مساجد و  هیات های مذهبی به درستی استفاده شود. موسسه های خیریه و گروه های جهادی با ایثارگری، همدلی و جهاد صحنه های زیبایی رقم زدند.
امام جمعه دزفول اظهار داشت: برای کمک به نیازمندان و توزیع بسته های معیشتی باید کرامت خانواده ها حفظ شود .
حجت الاسلام قاضی دزفولی افزود: کارگران فصلی، دستفروشان، تاکسیرانان و مغازه دارانی که مستاجر هستند در وضعیت کنونی ناشی از بیماری کرونا دچار خسارت شدند که باید به نحوی به وضعیت آنها رسیدگی شود تا بدانند نظام و مردم به فکرشان هستند .
وی افزود: در حد توان به افراد نیازمند دزفول مساعدت می شود ولی باید کمک ها با رعایت عدالت توزیع شوند.
سرپرست فرمانداری ویژه دزفول نیز گفت: مدیران باید با جدیت در این امر خیر مشارکت داشته باشند  تا افرادی که دچار خسارت شده اند تنها نمانند.کمک های اهدایی نباید به اسم ارگان یا واحد خاصی مصادره شود.
امید بن عباس بر ضرورت رقابت در کار خیر تاکید کرد و گفت: همدلی همیشه در بین مردم وجود داشته و پویش های مختلفی در این خصوص باید تشکیل شود .مالکان واحدهای تجاری برای ورود به این امر خیر نیز باید تشویق شوند تا بخشی یا همه اجاره بهای مستاجران را ببخشند .
رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) دزفول نیز گفت: هفت هزار و ۷۰۰ خانوار تحت پوشش کمیته امداد دزفول هستند .
مسعود رحیمی افزود: به خانوارهایی که زن سرپرست خانواده دارند بسته معیشتی اهدا شده و اجاره خانه تعدادی از مستاجران نیازمندان نیز پرداخت شده است.
وی گفت: یکهزار و ۲۰۰ بسته معیشتی بین خانواده های تحت پوشش توزیع شده و هزینه کمیسیون پزشکی ۱۳۰ خانواده نیز با میانگین سه میلیون ریال پرداخت شده است.
وی افزود: سفره های همدلی در ماه رمضان گسترده خواهد شد و غذای گرم بین نیازمندان توزیع خواهد شد.
رئیس اداره بهزیستی دزفول گفت: ۲ هزار و ۲۰۰ خانواده تحت پوشش بهزیستی دزفول هستند که یکهزار خانوار از آنها زنان سرپرست خانواده می باشند.
فریدون عبدی افزود: پنج هزار و ۵۰۰ خانواده دارای معلول تحت پوشش بهزیستی دزفول است که نیازمند مساعدت نیکوکاران هستند .
وی به شناسایی  ۹۰ کودک کار و ۵۰۰ خانواده آسیب دیده اجتماعی در دزفول اشاره کرد و گفت: از هفته آینده توزیع بسته معیشتی بین ۱۰۰ خانوار دارای معلول در دزفول آغاز  می شود.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *