امام جمعه گناوه: مسئولان در حل مشکل معیشت ساحل‌نشینان بکوشند

[ad_1]

حجت الاسلام سیدعبدالهادی رکنی حسینی در نخستین خطبه‌ نماز جمعه سال جاری این شهر افزود: بیش از ۳ ماه کسب و کار و شغل تجارت و ملوانی در این دیار  که به وابسته به دریا است تعطیل شده و باید مسئولان در حل این مشکل هرجه سریع‌تر گره‌گشایی کنند.

وی اظهارداشت: دغدغه  و مشکل ساحل نشینان را به اطلاع نماینده حوزه انتخابیه مجلس رساندم و باید همه مسئولان مرتبط کشوری و استانی در هفته پیش رو تمهیدات و برنامه ریزی لازم برای از سرگیری فعالیت کسب و کار ساحل نشینان بیاندیشند.

امام جمعه گناوه به سخنان گهربار و ارزشمند رهبر فرزانه انقلاب در سالروز ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی (ره اشاره کرد و گفت: در سخنان رهبری نکات مهم و قابل تاملی وجود دارد که باید نصب العین خود قرار دهیم.

وی ادامه داد: تحقیر و شکست پذیری قدرت های دنیا و ظالمان بخصوص آمریکای جنایتکار توسط امام راحل از نکات مهم و مورد تاکید سخنان رهبر معظم انقلاب بود.

رکنی حسینی افزود: حوادث جاری کشور آمریکا از دیگر نکات مهم سخنان رهبر معظم انقلاب بود که خیلی از واقعیت های استکبار  پس از کشته شدن یک سیاهپوست برای جهانیان مشخص شد.

امام جمعه گناوه گفت: با جان باختن یک سیاه پوست توسط پلیس آمریکا ، موج تنفر و فریاد عدالت خواهی علیه این کشور در همه جهان راه افناده که این مهم به برکت امام راحل تحول آفرین است که توانست ابهت پوشالی آن حکومت و ابرقدرت ها را در هم بشکند.

وی افزود: روحیه وحشی گری همواره در حکومت های آمریکا وجود داشته و کشته شدن یک سیاهپوست توسط پلیس آمریکا با فشار بر گلوی آن اقدام جدیدی نیست.

امام جمعه گناوه گفت: باتوجه به  موج جدید کرونا در استان بوشهر و شهرستان گناوه همه باید این بیماری را جدی بگیرند.

وی افزود: بیماری کرونا دغدغه مردم و مسئولان شده است و باید برای شکست این ویروس پروتکل های بهداشتی  را آحاد جامعه دقیق رعایت کنند.

وی بیان کرد: همانطور که مردم این شهرستان از زمان شروع این ویروس همدل و متحد در مقابله با آن از همه جهات کمک و مساعدت کردند در این دوره نیز که خیز جدید برداشته همه باید برای حفظ سلامتی خود همکاری و همراهی کنند.

[ad_2]

Source link