امکان برگزاری جلسات مجلس با استفاده از تلکنفرانس تلویزیونی با کمک صدا و سیما

[ad_1]

مشاور و رییس حوزه ریاست مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر افزود: با توجه به شرایطی که ستاد ملی مقابله با کرونا برای کشور در نظر گرفته و این که هنوز  اعلام نکرده است شیوع این بیماری چه زمانی قابل کنترل خواهد بود، هیات رییسه مجلس راهکارهای مختلفی را دنبال کرده  تا جلسات مجلس با  رعایت الزامات پزشکی  این ستاد برگزار شود.
جعفری افزود: هیات رییسه مجلس تصمیم دارد  جلسه علنی آینده را با حضور نمایندگان در صحن برگزار کند؛ اما با توجه به الزامات پزشکی ستاد مقابله با کرونا و منع‌های صریحی که تاکنون از سوی این ستاد صورت گرفته، راه حل‌های جایگزین پیش بینی شده که یکی از آنها فناوری دیجیتالی دو سویه و دیگری، استفاده از تلکنفرانس تلویریزیونی با همکاری سازمان صدا و سیماست.
مشاور و رییس حوزه ریاست مجلس گفت: زیر ساخت برگزاری  جلسات علنی مجلس با استفاده از تلکنفرانس تلویزیونی و ارتباط با نمایندگان در تهران و سایر استان‌ها با همکاری سازمان صدا و سیما در حال فراهم شدن است.
مشاور رییس مجلس ادامه داد: تلکنفرانس تلویزیونی با تلفیقی از حضور و ارتباط غیر حضوری نمایندگان برای تشکیل جلسات علنی مجلس به زودی آماده بهره برداری خواهد شد.
جعفری در پایان از همکاری سازمان صدا و سیما در تدارک این زیر ساخت قدردانی کرد.

[ad_2]

Source link