انتشار اطلاعات نادرست در مورد انفجار لبنان توسط عربستان

[ad_1]

به گزارش ایرنا از وب سایت دیلی بیست، با گذشت ۲ روز از انفجار بزرگ بیروت که بیش از ۱۳۷ نفر در آن تا کنون جان خود را از دست داده‌اند، تعدادی از حساب‌های کاربری توییتر وابسته به عربستان سعودی با پیام‌هایی درصدد هستند که مقصر این حادثه را یک گروه خاص معرفی کنند. 

منابع اطلاعاتی می‌گویند که این اطلاعات توسط چهار حساب کاربری توییتری تایید شده عربستان که در سال‌های اخیر فعالیت‌های ضد اطلاعاتی علیه منافع ایران داشته‌اند، منتشر و توزیع می‌شود. 

مارک اونز جونز نویسنده و استادیار مطالعات خاورمیانه در دانشگاه «حمد بن خلیفه» در دوحه قطر در گفت‌وگو با دیلی‌بیست گفته که این اطلاعات نادرست عمدتاً از سوی گروهی از کاربران بانفوذ هدایت می‌شوند که حساب‌های کاربری آن‌ها به تأیید توئیتر رسیده است. 

به گفته جونز، تنها در ۴۸ ساعت پس از انفجار ۱۴ هزار پیام توییتری توسط بیش از ۹ هزار حساب کاربری اخبار نادرست و دروغ در مورد این حادثه منتشر کردند. 

عصر روز سه‌شنبه در پی وقوع آتش‌سوزی گسترده‌ در یکی از انبارهای مواد آتش زا واقع در اسکله بندر بیروت، انفجار مهیبی رخ داد که در اثر آن، تاکنون ۱۳۷ نفر کشته و بیش از ۵ هزار نفر زخمی شدند. 

این انفجار به قدری سهمگین بود که تاکنون ۲۵۰ هزار نفر از ساکنان بیروت را نیز آواره کرده است. 

کشورهای مختلف جهان روز چهارشنبه با ارسال پیام‌هایی، با مردم و دولت لبنان ابراز همدردی و آمادگی خود را برای کمک به این کشور اعلام کردند. 

 

[ad_2]

Source link