انصارالله: سکوت اتحادیه عرب در قبال اقدام امارات شرم‌آور است

[ad_1]

به گزارش ایرنا به نقل از المسیره یمن، عبدالسلام افزود: سکوت شرم‌آوری بر اتحادیه عرب و سازمان همکاری اسلامی سایه افکنده است.

وی اظهار داشت: اتحادیه عرب و سازمان همکاری اسلامی با سکوت خود از عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی استقبال و این خیانت را تشویق می‌کنند.

پیش‌تر «ضیف الله الشامی» وزیر اطلاع‌رسانی دولت نجات ملی یمن نیز اعلام کرد که توافقنامه رژیم صهیونیستی و امارات متحده عربی لکه ننگی است که هر کسی که خون عربی در رگ‌هایش باشد آن را تقبیح می‌کند.

شورای عالی سیاسی یمن نیز خواستار پایان مبادلات تجاری با امارات متحده عربی به عنوان اقدامی عملی برای جرم شناختن این خیانت شد.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا که از زمان روی کارآمدن از هیچ کوششی برای ضربه زدن به ملت فلسطین فروگذاری نکرده، پنجشنبه ۲۳ مردادماه از توافق امارات و رژیم صهیونیستی برای عادی‌سازی روابط خبر داد و مدعی شد که این یک توافق تاریخی است.

آمریکا، رژیم صهیونیستی و امارات متحده عربی پنجشنبه ۲۳ مرداد با انتشار بیانیه‌ای مشترک اعلام کردند؛ ابوظبی و تل‌آویو رسماً روابط خود را عادی می‌کنند.  

مقام‌های اماراتی مدعی شده‌اند، این پیمان صلح برای جلوگیری از طرح الحاق کرانه باختری به دیگر سرزمین‌های اشغالی توسط اسرائیل صورت گرفته، اما «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی لغو این طرح را رد کرده و تنها گفته که این طرح به تأخیر افتاده است.  

نتانیاهو با بیان اینکه طرح «گسترش حاکمیت اسرائیل بر بخش‌هایی از کرانه باختری» هنوز مطرح است، اعلام کرد: اسرائیل این طرح را به تأخیر انداخته و آن را لغو نکرده است.

[ad_2]

Source link