انواع لوله های تغذیه و استفاده آنها

جنس این لوله ها آهن سفید نورد شده است که درز آن از طریق دستگاههای درز جوش بهم جوش داده می شود و سپس لوله را در فلز روی ذوب شده فرو می برند. با این حال ، اتصالات دائمی تر به ابزار خاصی برای جمع شدن نیاز دارند. این دو نوع در بازار به لوله های آهنی سفید مشهورند و معمولا بین این دو نوع فرق گذاشته نمی شود در حالی که لوله های فولادی گالوانیزه نسبت با نوع آهنی آن سبک تر و براق تر است.

این نوع لوله ها نسبت به نوع آهنی در برابر اسیدها مقاومت کمتری دارند و کلیه اسیدهایی که برای چدن مضر می باشند فولاد گالوانیزه را هم خراب می کنند. ۲- لولههای پی وی سی در برابر حرارت زیاد فرم و استحکام خود را از دست میدهند . در صفحه لوله یو پی وی سی اطلاعات جامع تری موجود می باشد. برای اتصال لوله های گالوانیزه نمی توان از پروسه جوشکاری استفاده کرد زیرا که درمقابل حرارت جوشکاری روی موجود در این لوله ها اکسید شده و گاز اکسید روی ایجاد شده برای تنفس خطرناک لوله بدون درز فشار قوی است. این لوله ها لوله پلی اتیلندر در مقابل فشار متاثر از مواد جاری محکم تر اند.

اتصال لوله های PVC از طریق چسب رایج تر است. اتصال لوله های پلی پروپیلن از طریق جوش حرارتی نامیده شده به اتو انجام می گیرد و این فرایند با ذوب موضعی سطح خارجی لوله و سطح داخلی اتصال انجام میشود. جنس این لوله ها از فولاد نرمی است که در ساختن آن ورقه فولاد را با فشار داخل قالب عبور داده و درز آن را جوش می دهند و بعد آنها را برای بیشتر شدن استقامت در مقابل اسیدها و زنگ زدگی ها روی اندود ( گالوانیزه ) می کنند.این نوع لوله ها در مقایسه به نوع آهنی در مقابل اسیدها استقامت کمتری دارند.

به طور کلی دو دسته از مواد اولیه پلیمری هستند که برای ساخت انواع لوله پلی اتیلن استفاده می شوند؛ پلی اتیلن PE100 و PE80 دو گرید پلیمری برای تولید این لوله ها هستند که هر یک، مخصوصیات مخصوص به خود را دارند. به همین دلیل در هر دو سیستم آب سرد و گرم استفاده میشوند. هر لوله بر اساس استاندارد های بین المللی مخصوص خود ساخته میشود که بر اساس آن باید در فشار، دما و وضعیت تعیین شده یک طول عمر مشخص شده مثلا 50 ساله داشته باشد. دو سر تخت : طریقه اتصال در این نوع لوله چدنی استفاده از بست مخصوص می باشد.

در اینجا بیشتر به بررسی وب سایت لوله جدار بدون درز.