اکیپ کنترل و نظارت شبانه حمل‌ونقل جاده‌ای قم راه‌اندازی شد

[ad_1]

​به گزارش روز جمعه روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای قم، “محمدحسن کلهری” اضافه کرد: این اکیپ در راستای صیانت و ارتقا کیفی زیرساخت‌های جاده‌ای، احصا کاستی‌ها و نظارت بر ناوگان عمومی راه‌اندازی شده است.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای قم گفت: این اکیپ از اول مردادماه سال جاری و با حضور مسوولان و معاونان این اداره کل، ( هر شب یک نفر ) تشکیل و به انجام فعالیت می‌پردازند. 

وی یادآور شد: ساعات فعالیت و حضور این اکیپ هر شب و بعد از غروب آفتاب تا صبح روز بعد است.

به گفته کلهری، این اکیپ با استقرار در گلوگاه‌ها و همچنین تردد درسته راه‌های برون‌شهری استان به وظایف خود عمل خواهد کرد.

وی کنترل ناوگان عمومی جاده‌ای را از برنامه‌های این اکیپ دانست و اظهار داشت: کنترل تجهیزات ایمنی ناوگان عمومی ( کمربند ایمنی ، کپسول اطفا حریق، آج لاستیک‌ها، سالم بودن شیشه‌ها، چکش ایمنی و غیره) و همچنین کنترل مدارک راننده ( گواهینامه، کارت هوشمند و صورت‌وضعیت ) از وظایف این اکیپ شبانه خواهد بود.

کلهری افزود: با توجه به اپیدمی ویروس کرونا و ضرورت پیشگیری از شیوع این بیماری، در بخش کنترلی اکیپ بر ناوگان عمومی حمل مسافر، رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی رعایت خواهد شد.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای قم ادامه داد: احصا نواقص جاده‌ای اعم از وضعیت عمومی راه‌ها شامل رویه آسفالتی، شانه سازی، شیب شیروانی، حریم راه و همچنین تابلوها و علائم ترافیکی، چراغ‌های راهنمایی نیز توسط این افراد رصد می‌شود.

وی اظهار داشت: حضور در محل سوانح جاده‌ای به‌منظور مدیریت میدانی جهت اعزام اکیپ پاک‌سازی سطح راه از بقایای تصادفات و رفع انسداد ترافیکی نیز توسط این اکیپ انجام می‌شود.

استان قم دارای هشت راه مواصلاتی اصلی و چهار راه فرعی است که از جمله آن ها می توان به آزاد راه قم – تهران به طول ۱۳۰ کیلومتر، جاده قدیم قم – تهران، بزرگراه قم – ساوه به طول ۸۷ کیلومتر، جاده قدیم قم – کاشان، آزاد راه قم – کاشان به طول ۱۰۴ کیلومتر، آزاد راه قم – گرمسار به طول ۱۷۳ کیلومتر و بزرگراه قم – سلفچگان – اراک به طول ۱۳۶ کیلومتر اشاره کرد.

[ad_2]

Source link