ایستگاه میانی پسماند بجنورد وارد مرحله اجرایی شد

[ad_1]

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان شمالی روز شنبه در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: محل کنونی ایستگاه میانی، در شمال بجنورد و در مسیر گلستان‌شهر واقع است، که سبب گلایه مردم این منطقه شده است.

محسن محمدی اظهار داشت: با تامین زمینی به گستره ۱۶ هزار مترمربع، ایجاد ایستگاه میانی، امروز در محل جدید کلنگ خورد که تا ۲ ماه دیگر برای بهره برداری آماده می شود.

وی افزود: ایستگاه میانی پسماند بجنورد، در شرق بجنورد و در ۲ کیلومتری روستای ینگه قلعه، به فاصله ۶۸۰ متر از کشتارگاه بجنورد وارد مرحله اجرایی شده است.

محمدی با انتقاد از تاخیر راه و شهرسازی استان در واگذاری زمین این ایستگاه، گفت: متاسفانه، راه و شهرسازی به خاطر منافع مالی خود در واگذاری زمین تعلل کرد و این در حالی بود که واگذاری این زمین در کارگروه مربوط مصوب شده بود.

وی گفت: با پیگیری انجام شده، زمین واگذار شده و تلاش داریم تا دغدغه های مردم گلستان شهر برطرف شود.

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان شمالی با بیان اینکه ایجاد دفنگاه زباله نیز در مکانی جدید، در حال پیگیری است، گفت: همزمان با اجرای ایستگاه میانی پسماند، ایجاد دفنگاه برای انتقال زباله ها از محدوده کوه باباموسی هم پیگیری می شود.

براساس این گزارش، برای اجرای ایستگاه میانی پسماند بجنورد ۳۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه می شود.

به گزارش ایرنا، پس از بروز مشکلات اجتماعی برای فعالیت کارخانه کمپوست بجنورد و تعطیلی آن واحد تولیدی، مشکل زباله ها دوباره گریبانگیر بجنورد شد که این مساله ارتفاعات باباموسی در شمال شرق مرکز استان خراسان شمالی را به عرصه دپو و دفنگاه زباله ها تبدیل کرده است.  

شهر بجنورد ۲۱۰ هزار نفر جمعیت دارد و روزانه ۱۳۷ تن زباله در این شهر جمع‌آوری می شود.  

[ad_2]

Source link