بارشهای عصرانه در خراسان رضوی تا پایان هفته ادامه دارد

[ad_1]

کارشناس مرکز پیش‌بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی روز دوشنبه با بیان این مطلب به خبرنگار ایرنا گفت: این بارشهای رگباری همراه با افزایش وزش باد و احتمال رعد و برق به ویژه در ارتفاعات و مناطق کوهستانی استان از ابتدای هفته جاری آغاز شده است.

آیدا فاروقی افزود: در روزهای پایانی هفته جاری شاهد فعالیت سامانه بارشی جدیدی در استان خراسان رضوی خواهیم بود و برای هفته آینده روزهای پربارشی را در این استان پیش بینی می‌کنیم.

وی اضافه کرد: روند افزایشی دمای هوا که از ابتدای این هفته در خراسان رضوی آغاز شده است تا روز پنج‌شنبه ادامه دارد و از روز جمعه شاهد کاهش نسبی میانگین دما در مناطق مختلف استان خواهیم بود.

کارشناس مرکز پیش‌بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی بیشینه دمای هوای امروز مشهد را ۲۴ درجه سلسیوس عنوان کرد و گفت: بیشینه دمای هوای مشهد تا روز پنجشنبه هفته کنونی به  ۲۸ درجه سلسیوس می‌رسد.

فاروقی افزود: کمینه دمای هوای دیشب مشهد ۱۰ درجه سلسیوس بود که دوشنبه شب به ۱۲ درجه می‌سد و در شب‌های آینده نیز روند افزایشی آن ادامه دارد. 

وی ادامه داد: قوچان با کمینه دمای هوای  ۶ درجه سلسیوس و سرخس با بیشینه دمای هوای ۲۸ درجه به ترتیب سردترین و گرمترین شهرستانهای خراسان رضوی طی ۲۴ ساعت گذشته بوده‌اند.

او اضافه کرد: بیشترین شدت وزش باد طی این مدت در شهرستان تربت‌حیدریه خراسان رضوی با سرعت ۳۲ کیلومتر در ساعت گزارش شده است.

[ad_2]

Source link