بارش تابستانی شهروندان لاری را غافلگیر کرد

[ad_1]

به گزارش ایرنا، بارندگی شدید حدود ۲۰ دقیقه ای شامگاه پنجشنبه همچنین سبب اختلال در عبور و مرور شهروندان و تردد خودروها در سطح معابر ، میادین و خیابان های شهر شد.

البته قطعی برق و خاموشی بخش های وسیعی از شهرهای قدیم و جدید و همچنین شدت گرمای تابستان نیز در این شرایط در بسیاری از خانواده ها را به سطح خیابان ها کشاند.

ایستگاه هواشناسی لارستان میزان بارش حدود ۲۰ دقیقه ای شامگاه پنجشنبه در شهر لار را  ۱۳.۹ میلیمتر اعلام کرده است.

طاهری مسئول روابط عمومی اداره برق شهرستان لارستان نیز دلیل اصلی قطعی برق را شرایط نامساعد جوی دانست و گفت: مرکز اتفاقات برق در تلاش برای رفع ایرادها و قطعی برق هستند.

وی تصریح کرد: مشکل قطعی برق در بخش های زیادی از شهر قدیم و جدید رفع شده و تا کمتر از یک ساعت دیگر برق تمامی مناطق شهر با مناسب شدن شرایط جوی وصل خواهد شد.

پیش از این، رییس اداره پیش‌بینی و صدور پیش آگاهی‌های جوی و اقلیمی اداره کل هواشناسی استان فارس گفت: با ورود سامانه بارشی جدید به این استان از بعدازظهر جمعه (سوم امردادماه ۹۹) شاهد بارش باران در نقاط مختلف استان خواهیم بود.

فرید اسماعیل‌زاده، درگفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این سامانه بارشی فعال تا اواخر یکشنبه (پنجم امردادماه) ادامه خواهد داشت و باعث ناپایداری‌هایی به شکل وزش باد شدید، رعد و برق و رگبار باران به شکل پراکنده در نقاط مختلف استان خواهد شد.

وی ادامه داد: در روزهای جمعه و شنبه (سوم و چهارم امردادماه) به جز در مناطق شمالی‌ در سایر نقاط استان شاهد بارش خواهیم بود.

او اظهار داشت: روز یکشنبه نیز بارش‌ باران به صورت پراکنده در مناطق جنوبی این استان ادامه خواهد داشت.

اسماعیل‌زاده بیان کرد: پیش‌بینی می‌شود این بارش‌ها مخاطراتی مانند آبگرفتگی معابر، سیلابی شدن موقتی مسیل‌ها و رودخانه‌ها، برخورد آذرخش (صاعقه) و لغزندگی جاده‌ها را در پی داشته باشد.

رییس اداره پیش‌بینی و صدور پیش آگاهی‌های جوی و اقلیمی اداره کل هواشناسی فارس، ضمن تاکید بر لزوم اتخاذ تمهیدات لازم برای کاهش خسارت به محصولات کشاورزی، افزود: همچنین به مردم توصیه می‌شود که از تردد در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، حضور در ارتفاعات خودداری و با توجه به لغزندگی جاده‌ها با احتیاط رانندگی کنند.

شهر لار مرکز شهرستان لارستان در حدود ۳۷۸ کیلومتری شیراز واقع است.

[ad_2]

Source link