بازگشت محدودیت های کرونا به لرستان از ۱۴ تیر

[ad_1]

سیدموسی خادمی شامگاه سه شنبه در جلسه بررسی وضعیت بیماری کرونا افزود: چند روز اخیرتعداد مبتلایان، بستری ها و فوتی ها رشد داشته که با توجه   به وضعیت کنونی استان، اقدامات محدود کننده از اول هفته آتی اعمال خواهد شد و در این رابطه به مردم اطلاع رسانی می شود .

وی با اشاره به روند قرار گرفتن استان در شیب بالای ابتلا به بیماری تصریح کرد: مراکز درمانی استان به  طور کامل در حالت اماده باش هستند و تعداد تخت های بستری برای ارائه خدمات به بیماران افزایش بیشتری داشته است .

وی مراسم را از اصلی ترین کانون های شیوع بیماری دانست و با تاکید بر پرهیز مردم از حضور در مراکز ازدحام جمعیت ادامه داد:  رعایت بهداشت فردی و استفاده از ماسک کماکان به عنوان بهترین راه حل پیشگیری از بیماری به مردم توصیه می شود و انتظار می رود که مردم در این زمینه همکاری لازم را داشته باشند .

خادمی گفت: بر اساس مصوبات جلسه، هتل ها و مسافرخانه شهرهای وضعیت قرمز تا اطلاع بعدی تعطیل و مراکز تجمع توسط دانشگاه علوم‌پزشکی شناسایی شوند تا پس از اعلام به دبیرخانه ستاد، متولی تجمعات احراز شود .

 وی تصریح کرد: تجهیزات و داروهای مورد نیاز مراکز درمانی برای بیماران کرونایی طی نامه‌ای به مرکز اعلام و تأمین شود و  فرمانداری ها هیات هایی برای مراجعه به منازل متوفیان به منظور جلوگیری از برگزاری مراسم اعزام کنند .

استاندارلرستان با تاکید بر اینکه رستوران هاباید فعالیت‌ خود را به صورت غذای بیرون بر محدود کنند اضافه کرد: صدا و سیمای استان نسبت به اطلاع رسانی وتهیه کلیپ های هشدار دهنده با حضور ائمه جمعه، ورزشکاران و هنرمندان اقدام کند .

 خادمی با تاکید تامین ماسک با قیمت مصوب گفت: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز نسبت به اعلام ممنوعیت برگزاری تجمعات از نظر شرعی ،اجتماعی و برخورد قضایی با بانیان تجمعات اقدام کرده و در محضر های ثبت عقد از خانواده زوجین به منظور جلوگیری از ازدحام تعهد گرفته شود .

[ad_2]

Source link