بحران کرونا بیشترین ضرر را به بارسلونا زده است

[ad_1]

«جوزپ ماریا بارتومئو» می‌گوید که هیچ باشگاهی به اندازه بارسلونا از بحران ویروس کرونا آسیب ندیده اما مدعی است که سطوح بدهی باشگاه همچنان در سلامت به سر می‌برند.

با توجه به مبالغ بالای دستمزد برخی از ستاره‌های این تیم، امضای قرارداد با تعدادی از بازیکنان گرانقیمت که سود چندانی برای بارسا نداشتند و همچنین پروژه بازسازی نیوکمپ، برخی مشکلات مالی را پیش روی آبی اناری‌ها پیش بینی کرده‌اند.

با این حال، بارتومئو در این خصوص اظهار داشت: شاهد یک پاندمی در جهان بودیم و پیش‌تر گفتیم که تابستان پیچیده‌ای با چند توافق تعویض بازیکن پیش رو داریم و این اتفاقی است که رخ خواهد داد.

وی افزود: از ۱۴ مارس تاکنون حتی یک یورو دریافت نکرده و ۲۰۰ میلیون یورو از دست داده‌ایم؛ ۲۰۰ میلیون یورو!

رییس آبی اناری‌ها تاکید کرد: از طریق کاهش دستمزدها و همچنین درخواست استفاده از طرح دولت که شامل پرداخت ۷۰درصد از دستمزدها توسط دولت می‌شود، از نظر اقتصادی به شکلی قابل توجه احیا شدیم. مجبور شده بودیم که فروشگاه‌ها و موزه بارسا را تعطیل کنیم و هیچ بلیت فروشی نداشتیم. پول بلیت دیدارهایی را هم که هواداران نتوانستند در آن حضور یابند، به آنان بازگرداندیم. ۲۰۰ میلیون یورو ضربه بزرگی است.

وی ادامه داد: تاثیر این پاندمی دو یا سه فصل باقی خواهد ماند. هیچ‌کس نباید فکر کند که موضوعات و مسائل در فصل آینده حل خواهد شد. متخصصان بزرگ مسائل مالی از احیای چهار ساله حرف می‌زنند اما فکر می‌کنم فوتبال با سرعت بیشتری احیا شود.

بارتومئو تاکید کرد: ما در برنامه استراتژیک خود، طرح درآمدزایی ۱.۱ میلیارد یورویی داشتیم اما به دلیل کووید-۱۹، درآمدزایی ما حدود ۳۰ درصد کمتر خواهد بود. این را می‌گویم چون برخی افراد تصور می‌کنند که بارسلونا از پاندمی متاثر نشده است که البته اشتباه می‌کنند. پاندمی باشگاه‌های بزرگ اروپا را تحت تاثیر قرار داده و بارسا بیشترین درآمد را در باشگاه‌های اروپایی دارد و بیشترین آسیب را دیده است.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا آبی اناری‌ها از لحاظ سلامت مالی در شرایط ضعیفی هستند، گفت: این‌طور نیست. ما نسبت به باشگاه‌های بزرگ دیگر سطوح درآمدی بیشتری داشتیم اما در ۱۴ مارس، همه چیز متوقف شد و ما مجبور شدیم با شرایط وفق پیدا کنیم. با وجود این ضرر و زیان همچنان در حوزه درآمد صدرنشین هستیم. سطوح بدهی باشگاه آن‌قدرها زیاد نیست.

[ad_2]

Source link