بخش عمده‌ای از تجهیزات فنی سد مخزنی نهب تاکستان تامین شد

[ad_1]

به گزارش ایرنا، علیرضا قاسمی روز یکشنبه با اعلام این خبر افزود: آبگیری سد نهب در صورت تامین حداقل اعتبار مورد نیاز یکی از اهداف شرکت در سال جاری است و برنامه‌ریزی عملیاتی جهت تحقق این هدف با رعایت اولویت‌های اجرایی انجام شده و با جدیت در دست پیگیری قرار دارد.
وی گفت: در این راستا، تامین بخش عمده شیرآلات و تجهیزات هیدرومکانیکال سد و انتقال آنها به کارگاه، تامین لوله‌های ۲ هزار، هزار و ۷۰۰ و هزار و ۶۰۰ میلیمتری مورد نیاز طرح و آغاز عملیات اجرایی خط انتقال آب از لوله هزار و ۶۰۰ میلیمتری از محل کالورت آبیاری به اتاق شیرآلات از جمله اقدامات مهم انجام شده طی هفته‌های اخیر بوده است.
این مسوول افزود: احداث اتاق شیرآلات و نصب تجهیزات آن از برنامه‌ها و اقدامات آتی طرح است که امیدواریم با تخصیص به موقع اعتبارات برای اجرای آن اقدام شود.
معاون طرح و توسعه شرکت آب منطقه‌ای قزوین تامین به موقع منابع مالی مورد نیاز را مهمترین موضوع در روند اجرای کار مطابق برنامه‌ریزی انجام شده دانست و ابراز امیدورای کرد: با تخصیص به موقع اعتبارات، امکان تامین باقیمانده تجهیزات هیدرومکانیکال و الکتریکال و همچنین تکمیل باقیمانده عملیات اجرایی بدنه و سرریز سد و آبگیری تا پایان سال جاری فراهم گردد.  
سد مخزنی نهب در تاکستان با حجم مخزن ۱۲۰ میلیون متر مکعب به عنوان بزرگترین سد مخزنی استان بر روی رودخانه خررود در دست احداث است و هم اینک ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

[ad_2]

Source link