بخش مراقبت‌های ویژه جدید در بیرجند راه‌‎اندازی شد

[ad_1]

بنابر اعلام دانشگاه علوم پزشکی بیرجند دکتر مسعود ضیایی روز پنجشنبه گفت: با توجه به افزایش آمار موارد مراجعه به بیمارستان درخصوص ابتلا به ویروس کرونا، شاهد افزایش بیماران بدحال هستیم که حدود پنج درصد از بیماران، نیازمند مراقبت‌های ویژه هستند و دستگاه ونتیلاتور برای آنها ضروری است.

وی افزود: متاسفانه بخش مراقبت‌های ویژه که تا ماه‌های قبل تنها یک بیمار در آن بستری بود، با توجه به افزایش آمار مبتلایان تکمیل شد.

متخصص بیماری‌های عفونی اظهار داشت: در حال حاضر با همت مسوولان بیمارستان و دانشگاه، بخش مراقبت‌های ویژه جدید در بیمارستان ولی‌عصر (عج) بیرجند با ۶ تخت راه‌اندازی شد که اکنون پنج تخت آن پر شده و بیمار دیگری نیز در حال انتقال به آن بخش است که متاسفانه این بخش هم در حال تکمیل شدن است.

وی گفت: به عنوان خادم و سرباز شما در خط مقدم مبارزه با کرونا از هم‌استانی‌های عزیز تقاضا می‌کنم هرچه بیشتر از خودشان مراقبت کنند، در اماکن عمومی حتما ماسک بزنند، ضد عفونی و شست و شوی دست فراموش نشود.

ضیایی افزود: همچنین از اقداماتی که باعث افزایش موارد ابتلا به بیماری در این یک ماه شده مثل شرکت در مجالس عزا و عروسی، دورهمی‌ها، مسافرت و مهمتر از همه جدی نگرفتن بیماری و عدم رعایت نکات پیشگیری پرهیز شود تا همکاران ما فضا و انرژی کافی برای ارائه خدمات خوب به هم‌استانی‌های عزیز را داشته باشند.

[ad_2]

Source link