برافراشتن پرچم جنگ‌های داخلی در آمریکا

[ad_1]

شبکه خبری سی ان ان روز سه شنبه گزارش داد: درحالی دونالد ترامپ ۳۰ تیرماه برقراری «نظم و قانون» را در ایالت هایی که وی آنها را به اصطلاح «لیبرال دموکرات» می نامد، اعلام کرد، که در آنها نیروهای نظامی بدون یونیفورم و  نشان بخصوصی برای سرکوب معترضان خیابانی به ضرب و شتم آنان پرداخته اند، منظره جالبی ایجاد کرد.

سی ان ان در ادامه نوشت: مدتی است که نیروهایی با هیبت هایی خوفناک، بدون داشتن یونیوفرمی مشخص در خیابان های «پورتلند» ایالت «اورگان» علیه معترضان هواخواه عدالت اجتماعی و ضدنژادپرستی برخورد می کنند.

این شبکه خبری آمریکایی افزود: حضور تیم های نقابدار  در خیابان های پورتلند که به نظر می رسد متعلق به وزارت امنیت داخلی آمریکا باشند، و اعلام برقراری نظم و قانون از سوی دونالد ترامپ در ایالت و شهرهایی که رئیس جمهوری آمریکا آشکارا آنها را برمبنای حزبی دموکرات مورد تهدید قرار داده است، برای یک کشور آزادی خواه چندان خوب نیست.

بنابراین گزارش، ترامپ روز گذشته (دوشنبه) در ارتباط با ادامه اعتراض های سراسری علیه نژادپرستی در امریکا به خبرنگاران گفت: ما به ایالت هایی همچون نیویورک، شیکاگو، فلادلفیا، دیترویت، بالتیمور، اوکلند اجازه رخ دادن چنین افتضاحی که تمامی آنها توسط «لیبرال دموکرات ها» اداره می شوند، نمی دهیم.

سی ان ان نوشت: چنانچه ترامپ قصد به اجرا گذاردن تهدید خود را داشته باشد آنگاه مشخص نیست که چه نوع مامورانی را به شهرهای این ایالت ها اعزام کند.

بنابراین گزارش «تد ویلر» (Ted Wheeler)  شهردار شهر بالتیمور در واکنش به تهدید ترامپ آن را «اقدامی شنیع» از سوی دولت فدرال آمریکا توصیف کرد.

این شبکه خبری آمریکایی افزود: ترامپ در دفاع از این اقدام خود گفت که مامورانی که به  پورتلند اعزام می شوند به جهت کمک در برقراری آرامش اعزام می شوند و نه آسیب رساندن به مردم.

ترامپ شیکاگو را افغانستان نامید

سی ان ان در بخش دیگری از این گزارش نوشت:  اقدامات ترامپ در برخورد با موج عدالت خواهی در آمریکا که به دنبال قتل «جورج فلوید» شهروند سیاهپوست به دست پلیس سفیدپوست شهر مینه سوتا، بوجود آمده، روشی سرکوبگرانه در پیش گرفته بطوریکه نیروهای انتظامی در آمریکا علیه معترضان گلوله مشقی و گاز اشک آور شلیک کرده و حتی در مواردی بالگردهای نظامی در ارتفاع پایین اقدام به پرواز بر سر معترضان کرده اند.

این شبکه خبری افزود: حتی ترامپ برای توجیه اقدامات خود در سرکوب معترضان، آشوب هایی که در شهر شیکاگو رخ داد، این شهر را بعنوان یک «منطقه جنگی» و «افغانستان»  قیاس کرد.

ترامپ و اتخاذ استراتژی بیثباتی و قهرمان ملی 

شبکه خبری سی ان ان درادامه تحلیل خود از اقدامات تازه ترامپ  که در آستانه برگزاری انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا قرار دارد و عملکرد وی تاکنون و بنابر نظرسنجی های باعث افت محبوبیت و ریزش هوادرانش شده و از سوی دیگر رقیبی همچون جو بایدن را در پیش رو دارد نوشت: استراتژی ترامپ برای کارزار انتخاباتی مبتنی بر نشان دادن بی ثباتی در آمریکا است که تنها مردی قدرتمند و یک قهرمان ملی توان حل آن را دارد، اما آمریکایی ها تاکتیک های این فرد قدرتمند را درکل قبول ندارند.

 ترامپ رئیس جمهور نظم و قانون؟

خبرگزاری رویترز نیز ضمن پوشش این خبر گزارش داد: دونالد ترامپ در پی سرکوب های صورت گرفته در پورتلند ایالت اورگان با تهدید به اعزام یگان ویژه برای برقراری آرامش خود را «رئیس جمهوری نظم و قانون» خواند.

رویترز نوشت: این درحالی بود که «تد ویلر» شهردار شهر پورتلند در انتقاد از ترامپ در توئیتی عنوان کرد «نه تنها معتقدم که ترامپ خود ناقض قانون است بلکه وی جان مردم پورتلند را هم به مخاطره افکنده است».

در پورتلند چه رخ داد؟

پورتلند در ایالت اورگان  در دو ماه گذشته شاهد موجی از تظاهرات مسالمت‌آمیز در اعتراض به مرگ جورج فلوید بوده و هزاران نفر از ساکنان این شهر که در غرب آمریکا واقع است، خواستار اصلاحات ساختاری در نیروی پلیس و تحقق عدالت نژادی شده‌اند.

برخورد پلیس و نیروهای گارد ملی در  روزهای اخیر مسبب  اعتراض های تازه ای شد که طی آن معترضان نیروهای دولتی را متهم به خشونت بیش از حد و برخورد غیرقانونی کردند.

 برخورد قهرآمیز نیروهای پلیس در پورتلند

رویترز نیز گزارش  داد: نیروهای فدرال در هفته گذشته اقدام به سرکوب معترضانی که علیه خشونت و نژادپرستی سیستماتیک حاکم بر پلیس دست به اعتراض زده بودند، کرد؛ علیه آنان گاز اشک آور به کار برد و برخی از معترضان را بدون هیچ توضیح بازداشت کردند.

برافراشته شدن پرچم جنگ های داخلی بر گنبد کاخ سفید

اکنون کارشناسان و ناظران داخلی آنچه از سوی کاخ سفید با حضور دونالد ترامپ در حال رخ دادن است،  مانند هرچه نمایان تر شدن حس نژاد پرستانه وی و این بار  اتخاذ موضع نظامی گرایانه علیه دموکرات ها و ایالت های تحت اداره آنان، حکایت از برافراشته شدن پرچم جنگ های داخلی بر فراز گنبد کاخ سفید می دانند.

پیش بینی رئیس اسبق سیا از تبدیل شدن آمریکا به آلمان نازی دیگر

«مایکل هیدن» رئیس اسبق سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا(سیا) در تحلیلی از سیاست های داخلی،  در ۱۱ تیرماه ۱۳۹۷ به سی ان ان گفته بود: نمی گویم که ترامپ هیتلر است و یا دولت او به نوعی یک دولت (حزب) نازی است، اما آنچه که می گویم این است که اتفاقات زیادی دراین کشور درحال رخ دادن است؛  مرا به یاد «برلین» ۱۹۳۳ می اندازد.

**۱۳۰۲**

[ad_2]

Source link