برداشتن کامپوزیت دندان چه زمانی ضروری است؟

کامپوزیت میکروفیل : این نوع کامپوزیت برای دندان های جلویی استفاده می شود زیرا دارای ذرات ریز است و هنگامی که بر روی سطح دندان قرار داده می شود سطح آن صاف و براق است. داشتن دندان های خوش رنگ، سالم و منظم آرزوی هر شخصی است اما باید خیلی خوش شانس باشید که تمام این ویژگی ها را یکجا در دندانتان داشته باشید.

کامپوزیت دندان یک روش سریع و بدون درد است که نیازی به استفاده از داروهای بی حسی ندارد. دندانپزشک با استفاده از یک راهنما رنگ رزین کامپوزیت را انتخاب میکند بطوری که مطابق با رنگ دندان باشد. اما به طور کلی دندانپزشک با استفاده از یک ماده چسبنده مواد کامپوزیتی را به دندان شما متصل می کند.

به طور کلی لمینت دندان بیشتر از 10 سال بدون تغییر رنگ و شکستگی باقی می ماند. در شرایطی که از ظاهر طبیعی دندان خود رضایت کافی را ندارید و کامپوزیت شما در اثر استفاده مداوم، دچار شکستگی یا ساییدگی شده اند بلافاصله باید به دندان پزشک خود مراجعه کنید تا آنها را ترمیم کند.

به منظور کاهش عوارض کامپوزیت دندان حتماً به پزشک متخصص با سابقه مفید در زمینه کامپوزیت مراجعه کنید. همچنین از مصرف مواد غذایی دارای رنگ مانند، قهوه، چای و همچنین محصولات دارای تنباکو همانند سیگار و قلیان باید به میزان چشم گیری کاهش یابد. برای انجام فرایند دندانپزشکی و زیبایی با استفاده از ونیر کامپوزیت ها لازم است مقدار کمی از سطح دندان تراشیده شود تا قرار گیری کامپوزیت روی دندان به خوبی انجام شود. زیرا می توان با استفاده از کامپوزیت ونیر های نزدیک به رنگ دندان ظاهری طبیعی به دندان ها بخشید. همچنین میتوان از نانوکامپوزیت برای رفع مشکلات دندان های عقبی هم استفاده نمود و نتیجه خوبی مشاهده کرد.

در اینجا بیشتر به بررسی وب سایت هزینه کامپوزیت دندان 99.