برنامه‌ریزی برای تولید ۱.۲ میلیون دستگاه خودروی سواری و وانت در سال ۹۹

[ad_1]

به گزارش ایرنا، سال گذشته خودروسازان در مجموع حدود ۸۲۷ هزار دستگاه خودروی سواری و وانت تولید کرده بودند اما برنامه اعلام شده برای  امسال حاکی از رشد ۴۵ درصدی تولید دارد.

بر پایه این گزارش، در بخش خودروهای تجاری تولید ۳۰ هزار دستگاه خودرو در سال ۹۹ برنامه‌ریزی شده، در حالی که پارسال تنها هشت هزار دستگاه از این خودروها تولید شده بود.

در بخش لاستیک خودرو نیز دستیابی به تولید ۳۰۰ هزار تنی برنامه‌ریزی شده است، این در حالی است که تایرسازان سال ۹۸ سال با تولید ۲۳۰ هزار تنی به پایان بردند.

همچنین تولید ۵۰ میلیارد عدد دارو، ۹۰۰ هزار تن انواع کاغذ، ۶۵ میلیون تن محصولات پتروشیمی، ۲۲۰ هزار تن الیاف پلی استر، ۲۴۰ هزار تن الیاف سیستم پنبه‌ای، ترکیبی و مصنوعی و دو میلیون مترمربع فرش دستبافت در سال ۹۹ برنامه‌ریزی شده است.

اهداف تولید در بخش لوازم خانگی

بر پایه گزارش معاونت طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت، اهداف کمی تولید در بخش لوازم خانگی در سال جهش تولید نیز مشتمل بر تولید یک میلیون دستگاه تلویزیون، یک میلیون و ۳۰۰ هزار دستگاه یخچال و فریزر، ۹۰۰ هزار دستگاه ماشین لباسشویی و یک میلیون دستگاه کولر آبی است.

بر پایه آمارهای وزارت صنعت، معدن و تجارت، پارسال ۷۵۰ هزار دستگاه تلویزیون، یک میلیون و ۲۰۰ هزار دستگاه یخچال و فریزر، ۷۲۳ هزار دستگاه ماشین لباسشویی و ۹۲۰ هزار دستگاه کولر آبی تولید شده بود.

[ad_2]

Source link