برنامه تمرینی تیم ملی‌ شمشیربازی در زمان کرونا منسجم‌تر می‌شود

[ad_1]

«محسن وحدانی» روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا در زمینه تمرینات آماده‌سازی تیم‌های ملی شمشیربازی اظهار داشت: از اسفندماه و با شیوع ویروس کرونا در ایران تمام مسابقات و اردوهای آماده‌سازی تعطیل شد. در برنامه پیشنهادی که برای خرداد و تیر ۱۳۹۹ در نظر گرفته بودیم قرار بود تیم ملی اسلحه فلوره زنان در آذربایجان شرقی، تیم ملی اسلحه سابر زنان و مردان در تهران، تیم اسلحه اپه زنان و مردان در شهر ارومیه اردو برگزار کنند که متاسفانه به دلیل گسترش ویروس کرونا این اردوها کنسل شد. دغدغه‌هایی در زمینه تمرینات ملی‌پوشان داریم اما شرایط به‌گونه‌ای است که برنامه‌ها به‌راحتی اجرایی شوند.

دبیر فدراسیون شمشیربازی ادامه داد: یکی از شاهکارهای شمشیربازی آن بود که ملی‌پوشان اسلحه سابر قبل از فراگیری ویروس کرونا توانستند سهمیه تیمی را کسب کنند. سهمیه‌ای که استرس را از کادر فنی و ورزشکاران دور کرد. امیدوار بودیم در مسابقات زون آسیا که اردیبهشت‌ماه برگزار می‌شود در دیگر اسلحه یک سهمیه نیز کسب کنیم اما با شرایط کنونی کار سخت شده است.

او در تشریح برنامه ملی‌پوشان در زمان شیوع ویروس کرونا در ایران گفت: تا پیش از این تمرینات خانگی و برنامه زیر نظر مربیان بود، قرار است تا زمان عادی شدن شرایط مربیان بیش‌ از پیش بر تمرینات نظارت داشته باشند و ورزشکاران نیز برنامه‌های خود را به ‌صورت هفتگی به مربیان و فدراسیون ارائه کنند. تلاش بر این است تا بدن یک ورزشکار از شرایط و آمادگی برای مسابقه خارج نشود.

وحدانی در پایان با اشاره به نایب ‌قهرمانی «امیرحسین شاکر» در نظرسنجی فدراسیون جهانی شمشیربازی تصریح کرد: شاکر از پدیده‌های شمشیربازی ایران است که سابقه حضور در المپیک ۲۰۱۸ جوانان بوینس آیرس را در کارنامه داشته و مدال برنز قهرمانی جوانان جهان و نایب‌قهرمانی آسیا را در کارنامه دارد. این نظرسنجی بر اساس معیارهایی مانند عملکرد و محبوبیت بود که شاکر توانست بالاتر از سابریست های جوان اوکراینی و آرژانتینی به مقام دوم برسد.

[ad_2]

Source link